Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam dobrego przedwzmacniacza

gier85 07 Sie 2006 20:39 1146 5
  • #1 07 Sie 2006 20:39
    gier85
    Poziom 12  

Szukam dobrego przedwzmacniacza chodzi głównie o dobre podbicie basu i wysokich tonów, ewentualnie balance, volume niepotrzebny. Potrzebuje go do wzmaka pionieer a-502r(2x100W,500W z sieci) z uszkodzoną hybrydą (nie działa przedwzmacniacz, selektor wejść, ułamana przednia płyta volume i końce mocy ok). Nie interesuje mnie jakiś układ z kitów za 35zł na jakiś operacyjnych wzmakach (chyba że coś porządnego), takie montowałem, ale szybko wyciągałem bo zniekształacały tylko sygnał. Szukam czegoś pożądnego, może jakiś układ wymontowany z fabrycznego sprzętu? Gdyby ktoś miał coś takiego prosze o kontakt. Prosił bym o jakieś wskazówki, gdzie szukać, na jakim układzie było by coś godnego uwagi, lakieś linki, może preamp na lampach? ale trochę boję się wysokich napięć :) wtórnik katodowy? Oczywiście głównie chodzi o jakoś dzwięku. Będę wdzięczny

Jeszcze jedno pytanie, gdybym już miał preamp, najłatwiej montować go bezpośrednio przed wzmacniaczem czyli przed volume... czy jest sens bawić się i szukać sygnał za regulacją volume, przed końcem mocy i tam podłączyć preamp? Będzie jakaś różnica?

0 5
  • #3 11 Sie 2006 21:36
    jozmos
    Poziom 11  

Nie myślałeś o przedwzmacniaczu lampowym

0
  • #4 11 Sie 2006 21:49
    goniec20
    Poziom 12  

Ja bym polecał przedwzmacniacz od Radmora 5102 lub 5100, ponieważ ma bardzo dobrą korekcję dźwięku.Lub tak jak poprzedni użytkownik mówił weź przedwzmacniacz od Lampowego.

Pozdrawiam!!!

0
  • #5 11 Sie 2006 22:51
    gier85
    Poziom 12  

Może to był nie najlepszy pomysł, ale zamówiłem korektor graficzny cyfrowy, 13 punktowy od 40Hz, najbardziej to mi zależało na analizatorze widma, jest duży i wyraźny, jeszcze nie wiem jak gra bo jeszcze nie przyszedł, korek to uniwersum eq 155 (firma może i banalna no ale za 130zł, taki mrygający dodatek) szkoda było mi kasy na technicsa gh70 (ok. 220). Widziałem na allegro takie buforki lampowe, prosiaczki, ale nie wiem czy jest sens..montować to to między korektorem a wzmakiem?? faktycznie jest jakas zmiana na plus? daje się to odczuć?

chyba jednak będę się rozglądał za jakimś tanim preampem lampowym, ale i tak pewnie przebije cene jaką dałem za wzmacniacz (100zł był jako uszkodzony, mały myk z przekaźnikiem i gra ładnie, ale bez basu)

Mam nadzieje że tym korektorem będę mógł troche podbić bas,

i moje pytanie, gdyby jednak się tak nie stało, warto wydać te 150zł na jakis dobry preamp? żeby ten dzwięk był ciekawszy?

Ile może kosztować taki lampowy preamp z dolnej półki? nie mówie o tych po 4 tyś, bo w tym się nie bardzo orientuję

pewnie ze 2 lampy po 30zł, 2 trafa (prawdopodobmnie jeden powielacz tak?) za 150zł coś bym złożył?... czy jestem raczej śmieszny? :).. wiem że lampowcy pokazowcy za tyle kupują gniazda RCA, ale bez przesady :)

0