Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchnia gaz/elek. Mastercook 3400 gasnące palniki...

07 Aug 2006 20:59 6789 4
 • Level 10  
  Witam szanownych forumowiczów, mam problem z kuchenką Mastercook 3400, problem polega na tym iż 2 palniki po lewej stronie gasną zaraz po odpaleniu. Jednego (tego najmniejszego) da się utrzymać "przy życiu" jak się przytrzyma pokrętło tak ze 20 sekund, później odpala bez problemu aż do momentu ostygnięcia termopary. Ten większy jest bardziej oporny i pali się tylko jak pokrętło jest wciśnięte, jak się puści to momentalnie gaśnie. Ściągałem kurki i podkładki są założone po 1 sztuce, nie wiem czy ktoś to wcześniej zakładał (kuchenka babci) ale myślę że jest to fabrycznie zakładane, odpalałem bez pokręteł i to samo. Pozamieniałem termopary przy tych palnikach znajdujących się obok i bez zmian, lewa strona nie chce palić a prawa jest OK. Czy da się jakoś zdiagnozować czy jest to wina zaworu i czy sam Go mogę wymienić???
 • Level 1  
 • Level 10  
  skryn wrote:
  Masz alternatywę:
  -albo zdemontujesz i wyczyścisz miejsca styku termopar z masą palnika/ów- uważaj na kolejne zalanie termopar
  -albo wymienisz termopary na dwuprzewodowe (z osobną masą)- masę podłączasz bezpośrednio do każdego z zaworów

  Powodzenia.


  Myślisz że jest słaba masa zaraz przy palnikach??? Jak mogę sprawdzić czy masa jest ok? Czy masa od termopary jest to miedziana rurka (obudowa termopary) i czy chodzi o "miejsce styku termopary z masą palnika" to jest miejsce w którym termopara jest przykręcona obok palnika???
  "Uważaj na kolejne zalanie termopar"- myślę że termopary nie były zalane wogóle, były bardzo czyste i brak żadnych śladów zalania i żeby coś wykipiało na nie. Sugerując mi wymianę termopar na dwuprzewodowe myślisz iż to one są uwalone?? Czy możliwość uszkodzenia zaworu nie wchodzi wogóle w grę???
 • Level 12  
  Poprzednik ma rację należy połączyć termoparę z masą zaworu dodatkowym przewodem,dotyczy to kuchenek z wsówką na zaworze(jeśli termopara jest wkręcana do zaworu trzeba ją wymienić) można też wymienić sam elektromagnes w zaworze ale trudno go zdobyć sam tak uzdrowiłem kuchnię,spróbuj zamienić cewki ze sprawnych zaworów.Powodzenia >>PAMIĘTAJ O ZAMYKANIU GAZU PRZED PRACĄ<<
 • Level 10  
  Kuchenka nie ma żadnych przewodów od termopary do zaworu, idzie rurka miedziana i jest ona wkręcona bezpośrednio do zaworu, ale tak jak już pisałem zamieniłem termoparę z palnika który trzyma płomień i nadal jest to samo, czyli termopara jest OK, a może ktoś mi poradzi jak się rozbiera sam zawór w celu podmienienia cewki i czy może być to jeszcze coś innego niż uszkodzony zawór ewentualnie cewka od elektromagnesu w zaworze.