Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter - centralny zamek '98 D

darq82 07 Aug 2006 23:26 1770 3
    darq82
    Level 13  
    Witam!

Auto posiada fabryczną centralkę. Moduł sterujący znajdujący się pod siedzeniem kierowcy jest uszkodzony. Przewody od siłowników są przecięte pod siedzeniem.
    Nie wiem czy dobrze dedukuję ale wygląda na to że wszystkie siłowniki to mastery.
    Chciałbym zastosować uniwersalny sterownik zamka, który zwyczajnie zamienia polaryzację napięcia zasilania siłowników i użyć tylko siłownika w drzwiach kierowcy jako mastera a resztę zostawić jako slave'y.
    Z siłownika w drzwiach wychodzi 6 przewodów: 2 żółte z czarnym paskiem, 2 czarne, zielony z czarnym paskiem i niebieski z czerwonym paskiem.
    Te same kolory dochodzą pod fotel kierowcy. Przed rozpoczęciem pracy sprawdzę jeszcze miernikiem, które przewody należą do danego siłownika.
    Moje pytanie:
    Które przewody sterują pracą silnika siłownika i jak to sprawdzić?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
    rysiu666
    Level 19  
    Sprawdzić najlepiej wziąść jakiś zasilacz i sprawdzić, ale z tego co pamietam to obstawiałbym te zielony z czarnym paskiem i niebieski z czerwonym paskiem - że to są motory.
    User removed account
    User removed account  
    darq82
    Level 13  
    OK!
    Dzięki wielkie za info!
    Autko będę robił dopiero w przyszłym tygodniu ale mam już bazę i póki co temat zamykam.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!