Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zasilacz atx reguacja pradu

07 Aug 2006 23:37 1413 5
  • Level 13  
    witam

Czy mozna zrobic jakos regulacje natezena pradu w zasilaczu atx bez projektowania kolejnych ukladow?? chodzi mi o to zeby wykorzystac to co juz jest w zasilaczu atx regulacji pradu a jesli sie w ten sposob nie da to co proponujecie. wydajmosc pradowa zailiacza to 20A napiecie mam regulowane 4,8V do 15V
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 43  
    Witam,
    zapomnij, daj sobie spokój, bez przeróbki (zamiany) transformatora na właściwy do Twoich potrzeb jest to praktycznie niemożliwe.

Pozdrawiam
    Greg
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Kombinowałem z tym troszeczkę. Kilka zasilaczy przerobiłem na prostowniki do akumulatorów i wykorzystując ograniczenie prądowe chciałem w ten sposób uzyskać stabilne źródło prądowe. Efekt był taki że zasilacz zaczynał "szaleć" - coś na zasadzie wzbudzania się, napięcie pojawiało się i znikało z częstotliwością kilku Hertzów. Stwierdziłem że gra nie jest warta zachodu i poprzestałem na regulacji napięcia + amperomierz.

Myślę że łatwiej będzie dołożyć osobny ogranicznik.
    Jaki prąd ma tam płynąć?
  • Level 13  
    hmmm czyli przeróbka zasilacza nie wchodzi w gre. Wiec moze jakis zewnetrzny ukladzik by zrobil. Najlepiej jakby regulacja pradowa byla od 0 do 20A
  • R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Więc niestety odeślę cię do "szukaj". Układów na elektrodzie sporo ...