Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer djm 800 z USA. Czy da się go przerobić, aby działał w Polsce?

kptrust 08 Sie 2006 03:23 1596 4
  • #1 08 Sie 2006 03:23
    kptrust
    Poziom 1  

Witam, mam problem ponieważ chce kupić w usa mixer pioneer djm-800 jest prawie polowe tańszy niz w polsce. W odpowiedzi na pytanie do pioneera napisali mi ze niebedzie dzialal poniewaz jest różnica w Hz. Jestem laikiem jezeli chodzi o techniczno/teoretyczna :) elektronike wiec niewiem czy jest taki transformator który zmieni europejskie 50Hz na 60Hz. proszę o pomoc.
    Ps. amerykanski pioneer niema żadnego przełącznika napiecia, może jest jakis element który można tanio wymienić?
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 08 Sie 2006 08:35
    alnus
    Poziom 28  

zazwyczaj częstotliwość sieci nie jest istotna, chyba, że wykorzystywana jest np do taktowania jakiegoś zegara. ważniejszym jest napięcie. w USA jest coś koło 110V, a na tą przypadłość można kupić transformator 230/110 i powinno być po problemie. zasadniczo, jeśli mikser wyposażonu jest w zasilacz impulsowy, to jest nawet duze prawdopodobieństwo, że pójdzie bez żadnych przeróbek, ale nie można tego potwierdzić bez większej wiedzy na jego temat. z zewnętrznym trafem 230/110 na 95% nie powinno byc problemu, pozostaje 5%, które jest pod znakiem zapytania dopóki nie pozna się sprzętu. a może ktoś widzał przynajmniej schemat?

0
  • #3 08 Sie 2006 08:36
    KRISSERV
    Poziom 19  

Witam
    pozostaje tylko kupic transformator lub przetwornice z 230V na (110-120V)

0
  • #4 08 Sie 2006 14:21
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Naprawiałem kiedyś DJM600 i wiem ze czestotliwosć sieci nie jest do niczego potrzebna, mozliwe ze w tym coś zmienili ale wątpie. Pozatym gdyby częstotliwosć sieci była wykorzystywana do taktowania jakiegoś zegara to z pewnością byłby to baaardzo niedokładny zegar :)

Mysle ze można śmiało kupić ten mikser w stanach i do niego albo dokupić zewnętrzny transformator 220/110 albo pokusić sie o wymiane transformatora istniejącego w mikserze.
    Z tego co pamietam to w DJM600 są napiecia 5, 12 i 24V wiec pewnie da sie tam zastosowac trafo 220/24V i odpowiednio połaczyć.

Pozdrawiam

0
  • #5 08 Sie 2006 16:39
    alnus
    Poziom 28  

jeszcze parę lat temu zgodziłbym się z tobą, że zegar byłby baaardzo niedokładny, ale to się zmieniło na lepsze i polska energetyka naprawdę tego pilnuje! widać to po różnych zegarkach w ekspresach do kawy i starych radiobudzikach. chodzą naprawdę przyzwoicie. co nie zmienia faktu, że tak jak napisałeś w mikserze raczej do niczego nie jest to potrzebne i zwykłe trafo 230/110 załatwi sprawę, a jak jeszcze będzie odrobinę większe, to może obsłuży inne amerykańskie sprzęty.

0