Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój pierwszy wzmacnaicz lampowy na EF22 i EBL21

Irvine Kinneas 08 Sie 2006 14:55 11128 12
  • Mój pierwszy wzmacnaicz lampowy na EF22 i EBL21
    Witam!
    Chciałem się pochwalić moim pierwszym dopracowanym wzmacniaczem lampowym. Jest to monoblok SE na dwóch dość starych pentadach EF22 i EBL21. Obie lampy "siedzą" na cokole loctalowy. Lampy są rodzimej produkcji Telam(EF22) i ZWLE(EBL21). Chassis zostało wykonane z 3mm alu-blachy boki z lakierowanego drewna sosnowego. Oslona na trafa została wykonana z 15mm płyty wiórowej z tyłu zrobione są otwory wentylacyjne. Trafo zasilające pochodzi ze starego radia lampowego i jest to trafo typu TSM produkcji Zatry. Trafo głośnikowe to TG 5-46-666 również produkcji Zatry. W zasialczy wzmacniacza pracuje duodioda prostowniacz typu EZ80(Tungsram) a calkowita pojemność filtrująca w zasialczu wynosi 300µF. Pod tym adresem możecie zobaczyć zdjęcia wzmacanicza jest ich 17 i są dobrej jakości więc widac szczegóły. W załączniku jest również schemat wzmacniacza.
    Pozdrawiam i czekam na komentarze ;)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Irvine Kinneas
    Poziom 17  
    Specjalizuje się w: sprzęt audio
    Irvine Kinneas napisał 334 postów o ocenie 200, pomógł 12 razy. Mieszka w mieście Łódź. Jest z nami od 2006 roku.
    maxrider
    Poziom 20  
    bardzo ładnie i pożądnie wykonana konstrukcja baaardzo mi się podoba wykonanie obudowy należy do kanonu lampowego!!
    szczerze gratuluję!!
    vcd_a
    Poziom 18  
    Bardzo ładna konstrukcja, moje gratulacje, pozd
    electroNICK
    Poziom 14  
    Bardzo mi sie podoba. 6/6 za estetyke kontrukcji.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    kotek*88
    Poziom 11  
    kolega Norbert s. ma racje wszystko jest starannie i estetycznie wykończone
    ale ten przełącznik po prostu nie pasuje moja ocena 5/6 za przełącznik
    zygmuntpl
    Poziom 11  
    Gratuluje konstrukcji. Proponuję zamiast tego wyłącznika zastosowanie wyłącznika zespolonego z ptencjometrem z ładną gałeczką ze starego odbornika radiowego.
    Pozdrawiam.
    gilong
    Poziom 18  
    te potencjometry powoduja przydzwiek:/
    tommy 112
    Poziom 23  
    Gratuluje udanej konstrukcji :) sam wygląd jest super, wspaniale komponuje się obudowa do lamp. Zastosowanie TG5/46 to jest dobry pomysł w przeciwieństwie do TG2,5... brzmienie jest bardziej basowe i nie sprawia metalicznego :) . EBL21 ma piękne brzmienie i wystarczającą moc by obudzić sąsiada ;) Zasilacz hmm... zastosowanie lampy prostowniczej powoduje opuźnione załączania napięcia anodowego co działa dobrze na lampy, gdyż ebl21 jak i ef22 nie lubią gwałtownego włączenia anodowego na zimne lampy :) Co do wyłacznika to on tu fajnie pasuje i jest zdecydowanie lepszy niż plastikowe iskrzące badziewie :) .
    Robert-filo
    Poziom 11  
    Bardzo ładna konstrukcja. Jestem jedną z niewielu osób które mogły zobaczyć go w akcji. Moim zdaniem profesjonalna konstrukcja. Jak na domowe warunki wykonanie 6/6. Co do dzwięku to nie ma żadnych szumów, brumów itp. Bas nie jest piorunująco mocy ale go nie brakuje, średnie tony sa czyste i wyraźne, wysokie szczegółowe i nie kłujące w uszy, wokale bardzo ładne, czuć oddech w głosie artysty.