Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kineskop 25"

cfo 10 Lip 2002 00:10 1206 3
  • #1 10 Lip 2002 00:10
    cfo
    Poziom 21  

Mam problem uszkodzone w telewizoze została płyta głowna.Telewizor wylądował na ziemi z wysokosci ok 30cm płytka została połamana w 8 miejscacha ale po całym dniu spedzonym na lutowaniu oraz klejeniu udało sie ja odpalic ale co do kineskopu został tak jagby namagnesowany.Próbowałem go rozmagnesowywac pętla ale bez skutku nie wiem czy uda cos sie z tym kinolem zrobic czy raczej nie

Dziekuje z góry za pomoc

0 3
  • #2 10 Lip 2002 00:20
    btomko
    Poziom 34  

MASZ PRAWDOPODOBNIE ODKLEJONA MASKOWNICE W KINESKOPIE I NIC SIENIE DA ZROBIC NIE NADAJE SIE NAWET DO REGENERACJI

0
  • #3 10 Lip 2002 00:25
    cfo
    Poziom 21  

Dobra dzieki serdecznie za pomoc

0
  • #4 10 Lip 2002 03:55
    DWAserwis
    Poziom 29  

jeżeli plamy są nieznaczne to zabawa pierścieniami i doklejanie magnesików do kinola od tyłu bańki miewałem sonki że potrafiły mieć 15 magnesów z tyłu orginalnie. często też jak nowy TV obsunoł się będąc jeszcze w kartonie to potrafiły się przesunąć cerwki w dół - niewielki ruch cewkami i po kłopocie, w sonkach maskownica to stalowa rama z naciągnientymi drutami zamontowana na sprężystych blachach rozpierającymi się w narożnikach o szkło, przy upadku na ekran któryś z rogów może się przesunąć do przodu, widać wtedy kolorowe interferencje od danego rogu, można spróbować zamocować kinol szyjką w dół udeżać miękim gumowym młotkiem w rog kinola od spodu, szkło ma tam grubość około 2cm a więc bez obaw lecz należy zachować ostrożność i inne bzdury BHP.
    PS prosze bez złośliwych uwag , młotek gumowy był na wyposażeniu serwisów i miał swoje oznaczenia sonego w latach popularności np; KV1820 ,KV1810E i sprawdza się do tej pory, ale jaki miał symbol i ile niutonów potrzeba było do "przywalenia" niepamiętam

0