Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit D41 przeskakuje i kończy program

08 Sie 2006 23:51 3443 4
  • Poziom 10  
    Mam problem z 3 letnią zmywarką Indesit D41.
    1. Na programie 1 zaczyna pracę prawidłowo: myje, wylewa i ponownie wlewa wodę, ale nie podgrzewa i nie otwiera pojemniczka z tabletką.
    2. Na progranie 2 to samo lecz trochę ją pogrzewa.
    3. Praca na programie 3 wygląda podobnie z tym , że tu otwiera pojemnik z tabletką.
    Wszystkie procesy trwają dość długo , ale kontrolki nie przeskakują w pozycję płukanie, a później suszenie tylko w pewnym momencie następuje "piknięcie" i pojawia się pulsująca kontrolka suszenia.
    Zmywarka wtedy wylewa wodę - całkowicie - i zatrzymuje się.
    Niestety nie sygnalizuje prawidłowo 2 sygnałami zakończenia pracy.

Jeśli ustawię program 4, czyli tylko płukanie zaczyna i kończy pracę normalnie . Proszę o wsparcie i radę. Sprawdzałem wąż dopływowy i odpływowy , filtr wewnątrz zmywarki. Wygląda , że zmywarka " zwariowała " od ostatnich upałów :cry:. Jeśli ktoś może te anomalia racjonalnie wyjaśnić proszę o poradę.

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Czyżbym zadał zbyt trudny temat, że nikt nie odpowiedział? Kurcze - na pewno opisałem jak jest, dla mnie też to dziwne objawy awarii.
  • Poziom 15  
    Witam
    Zmywarka ta posiada 3 temperatury podgrzewania stałe i nie ustawialne 70 55 45 nie mam schematu do tej zmywarki ale prawdopodobnie jest wyposażona w 3 czujniki o stałych momentach działania połączone z odpowiednimi programami a tu z kolei jeżeli zmywarka nie osiągnie danej temperatury nie pozwala na prawidłową pracę tzn otwarcie pojemnika z kostką itp .Polecał bym odszukać i sprawdzić te czujniki lub też może to być jeden czujnik złożony z trzech . Uszkodzona może być również grzałka lub sam panel sterujący :)
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    przekroczony czas grzania .. prawdopodobnie do wymiany grzałka
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedzi !

Dokładnie sprawdziło się , że grzałka, gdyż goniony potrzebą zmywania wezwałem serwisanta.

Pozdrawiam!

Koniec tematu.
    [/b]