Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

usuwanie sterownika nieistniejącej karty sieciowej

09 Sie 2006 01:03 9903 11
 • Poziom 17  
  Mam pytanko- jak usunąć sterowniki kart sieciowych które nie są juz zamontowane w komputerze a występują w urządzeniach ukrytych.
  Mam w sieci IP przyznawane na sztywno i jak chcę przyznać jakiejś nowej karcie IP krzyczy że jest ono wykorzystywane przez inną kartę.
  Gdy chcę usunąc tą kartą nawet w trybie awaryjnym to WIN XP krzyczy że urządzenie to wymagane jest do rozruchu mimo, że fizycznie go nie ma i nie pozwala odinstalować sterownika.


  Moderowany przez LEM:

  Przeniesiono z Sieć Internet, Sieci LAN WLAN

 • Poziom 19  
  hmmmm jesli nie możesz odinstalować to masz 2 wyjścia albo poprostu format systemu i nowa instalacja albo wsadzenie karty do kompa i pozwolenie mu odinstlować i na rozruch karty bo widocznie inaczej sie nie da chyba że przez jakiś program ktory wyrzuci z kompa sterowniki ale tego to juz nie wiem
 • Poziom 17  
  niestety nie mam już tych kart (właściwie to były tylko 2 ale latałem z nimi po portach PCI ze względu na konflikty przerwań) a reinstalka nie wchodzi w rachubę system chodzi ok.
  Zastanawiam się czy blokada odinstalowania nieistniejących kart nie jest związana z połączeniami lokalnymi jakie były tworzone dla tych kart. System nadawał im kolejne numeracje np teraz mam połączenie lokalne 5.
  Lecz teraz system ich nie wyświetla także nie mogę ich usunąć.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Usuń wpisy o tych kartach i połączeniach z rejestru - problem zniknie.
 • Poziom 17  
  mbo- gdzie znajdują się te wpisy w której gałęzi
 • Spec od komputerów
  Czy jesteś pewien, ze tak brzmi komunikat? Przeczytałes ten komunikat do konca?
 • Poziom 17  
  Platon- dokładnie tak brzmi komunikat Windowsa i to nawet w trybie awaryjnym
  "Nie można odinstalować tego urządzenia. Urządzenie to może być wymagane do rozruchu komputera"

  Dodam jeszcze że podejrzewam że sytuacja ta może powodować problemy jakie opisałem w poście (nie rozwiązanym do dziś)

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic557023.html
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  PiotrDerf napisał:
  mbo- gdzie znajdują się te wpisy w której gałęzi


  Użyj funkcji szukaj - wpisz nazwę karty lub połączenia.

  W Windows 2000 jest to:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Network\{4D36E972-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
 • Poziom 17  
  no to dorobiłem p.. uszy coś za bardzo wyciąłem w rejestrze i teraz nie mam sieci w ogóle a karty jak były to są. Nie mogę uruchomić kreatora sieci bo twierdzi że nie mam karty sieciowej a ta jest normalnie widoczna w menadżerze urządzeń. Najgorsze że zapomniałem że mam wyłączone przywracanie systemu a to nie W98 i nie mam kopii rejestru.
  Chyba jednak nieubłaganie czeka mnie reinstalacja systemu a to przy wszystkich programach to ładnych parę godzin. Jestem uparty więc jeszcze powalczę w nocy ale najpierw przygotuję sie do reinstalacji bo jak mi się w ogóle nie podniesie to będzie klops.
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Usuń sterowniki karty sieciowej, zrestartuj komputer.
  System na nowo zainstaluje sterowniki i powinien odtworzyć klucze potrzebne do działania sieci.
 • Poziom 17  
  niestety nadal nie można odinstalować sterowników kart sieciowych za wyjątkiem fizycznie włożonej ale to nic nie pomaga po restarcie system ją instaluje lecz nadal nie pozwala skorzystać z kreatora sieci który twierdzi że nie mam karty sieciowej.
  Pierwszą reakcją systemu na moje mieszanie w rejestrze było że we właściwościach połączenia nie było żadnej usługi i żadnego protokołu a system nie pozwalał mi ich doinstalować w trybie graficznym. Szukałem jak doinstalować protokoły z wiersza poleceń ale nic nie znalazłem poza IPv6 idę teraz do pracy do kumpla informatyka jeżeli on mi nic nie podpowie to robię reinstalkę. (myślę że dawno już by było po bólu) a swoją drogą to dziwny jest ten XP traktuje karty fizycznie nieobecne karty sieciowe jako urządzenia wymagane do rozruchu systemu i nie pozwala ich odinstalowywać.

  mbo - mam pytanko wpadłem na jeden szatański pomysł co się stanie gdy wyeksportuję gałąź rejestru w której mieszałem z drugiego kompa działąjącego w mojej sieci i dodam ją do rejestru w tym?

  Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

  mam z powrotem siec zrobiłem tak jak wyżej skopiowałem całe gałęzi network (z drugiego komputera) do rejestru odinstalowałem kartę sieciowa i zrestartowałem kompa. Po restarcie siec działa i co najdziwniejsze nie ma juz żadnej innej karty sieciowej.
  przed
  usuwanie sterownika nieistniejącej karty sieciowej

  po
  usuwanie sterownika nieistniejącej karty sieciowej

  teraz sprawdze jak sprawa z karta gigabit
 • Poziom 17  
  Gigabit śmiga nie ma żadnych problemów zamykam temat