Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wasze opinie o aparacie Sony DSN N1.

Illusion 09 Sie 2006 13:46 1743 17
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 09 Sie 2006 14:22
    speed82
    Poziom 13  

witam; no niestety w linku informacja, iż aukcji nie znaleziono, więc zapytam czy była to jakaś cenowa okazja? czy zastanawiasz się nad kupnem aparatu cyfrowego? a jeżeli się zastanawiasz, to jakie zastosowanie jego miałoby być.

Dodano po 24 [minuty]:

w sumie jak na aparat kompaktowy to jest to dobra propozycja aczkolwiek nie najlepsza (nie chcę się rozpisywać za dużoby pisać, jakby co odsyłąm do http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4297&p=0); na wrunki amatorskie jest w porządku, jednak jeżeli ma to być aparat do fotografowania "codzienności" to polecałbym rozejrzeć się w ofercie canon'a, znajdzie się parę modeli tańszych a przewyższających jakościa zdjęć; a matryca 8 Mpx? będzie bardziej szumieć na wyższych ISO, 5 w zupełności wystarczy. Ale powtórzę jeszcze raz, wszystko zależy od zastowania :D

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #3 09 Sie 2006 18:02
    rradiatorr
    Poziom 10  

Witam,
    hehh drogi kolego powiedz mi jedno na jasną cholerę Ci 8 mpixela ,kolega "speed82" ma rację że będzie więcej szumów przy wyższych rozdzielczościach 5 mpixela wystarczy aż za dość !
    co do firmy sony to hmmm.... tyle napiszę :) tylko i wyłącznie CANON oto link co bym kupił na twoim miejscu .. http://www.allegro.pl/item118214811_canon_powershot_a540_hit_na_lato_.html jeszcze ci starczy na pokrowiec kartę pamięci i akumlatorki :) a propo zdjęcia z tego Canonika będą o niebo lepsze niż z tego SONIACZA to jest bankowe !!!

POZDRAWIAM !

0
  • #4 09 Sie 2006 18:12
    Illusion
    Poziom 17  

Szukam dobrego aparatu ale zalezy mi zeby byl maly.. i waski. Wcale nie zwracam uwagi na to ze ma 8 mpx bo zdaje sobie z tego sprawe ze to nie jest wyznacznik jakosci aparatu. z takich waskich jak ten sony jest jeszcze cos godnego do polecenia? aprat glownie sluzy do wystawiania przedmiotow na allegro i zdjec rodzinnych ewentualnie imprezowych. No i jak sie przydazy jakas ie codzienna okazja do nagrania filmu.

Pozdrawiam

0
  • #5 09 Sie 2006 18:31
    rradiatorr
    Poziom 10  

Witam ponownie , jeżeli zależy ci na mniejszym to rozważył bym kilka propozycji z serii ixusa naprzykład ten nowszy model jest bardzo ładny mały piękny wyświetlać i oczywiści CANON http://www.allegro.pl/item118214811_canon_powershot_a540_hit_na_lato_.html ale cena wyższa ... dam Ci dobrą radę jeżeli chcesz kupić aparat to najlepiej wybrać coś z oferty CANONA jeżeli chodzi o taki przedział cenowy oczywiście ... jakość zdjęć z tych że aparacików są naprawdę przyzwoite inne marki zostają w tyle (w takich cenach)
    WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE .......

POZDARWIAM !!!

Dodano po 4 [minuty]:

DODAM jeszcze żeby się nienapalać na bajery w aparatach typu mp3 itp aparat służy do robienia zdjęć a nie do słuchania muzyki itp itd ........

0
  • #6 09 Sie 2006 19:17
    wilde_hilde
    Poziom 19  

rradiatorr napisał:
    canon_powershot_a540

Także jestesm zwolennikiem CANONów, aczkolwiek Sony produkuje niezłe aparaty, ma nawet pierwsze 'lustro' (po wchłonięciu Minolty).

Odnośnie optyki - Zeiss to jedna z lepszych optyk, z tym, że w tych aparatach (kompakty Sony) jest to bardziej chwyt marketingowy...

Jeżeli zależy koledze na dużym display'u, fajnej obudowie, MP-3 etc... to jest to dobra oferta, jesli zas chce pobawić się w fotoamatora to radzę zastanowić sie nad inny modelem.

Odnośnie A540 - niestety obecnie ten model sprzedaje sie sposród modeli klasy A najgorzej (dużo lepiej A530).

0
  • #7 10 Sie 2006 01:51
    speed82
    Poziom 13  

zgadzam sie z kolegami rradiatorr i wilde_hilde, sam jestem użykownikiem canon'a a530 od ponad miesiąca i jestem bardzo zadowolony (też robię zdjęcia przeznaczone na allegro, w domu i mnóstwo "makro" w ogrodzie); tryby automat(nie używam), półautomat i manual, mnóstwo programów tematycznych, a jakość nagrywanych filmików (z dźwiękiem) jest bardzo dobra do tego karta "gigówka" dwa komplety akku i trzaskasz 24h/dobę :D

0
  • #8 10 Sie 2006 09:41
    Illusion
    Poziom 17  

a530 odpada.. zalezy mi na mniejszym.. i zeby mial duzy wyswietlacz. Poza Tym sonym i ixusem jest cos jeszcze na rynku godne uwagi do 2000 zl ?

0
  • #9 11 Sie 2006 00:04
    speed82
    Poziom 13  

prawda jest taka, że im mniejszy aparat, tym mniejsza optyka, a to pociąga za sobą gorszą jakość zdjęć (efekt beczki czy poduszki, rozmycie w rogach zdjęć itp.), kiedyś też chciałem kupić jak najmniejszy aparat, ale po dziesiątkach godzin spędzonych na testach w internecie, czytaniu mnóstwa ilości forów zmieniłem zdanie, ale mniejsza z tym :D

z firm, które robią "maleństwa" wymienię:
    - canon ixus 65, 750, 800;
    - casio EX-S600, EX-Z1000 (new produkt, 10 mpx ale po co?);
    - fuji FinePix F30, Z1;
    - minolta DiMAGE X1 (kiedyś na niego właśnie "chorowałem" :flasingsmile:);
    - nikon Coolpix seria L oraz seria S (oprócz S4);
    - olympus mju 810, mju800, mju700;
    - sony Cs DSC-N1, Cs DSC-T30, Cs DSC-T5, Cs DSC-T9;

z czego ja 3mam się tego iż canon wypada najlepiej wśród tych miniaturek (jako jedyny z wymienionych posiada optyczny wizjer, który przydaje sie gdy "akku" nam już siadają, a właśnie propo zasilania akumulatorki, które w "ekstremalnych" warunkach mogą być zastąpione dobrymi bat. alkalicznymi są dość łatwodostępnym źródłem energi);

sony jak widać ma też liczną ofertę "minisprzętu" ale mimo obiektywu Carl'a Zeiss'a robi jednak "ciemniejsze" zdjęcia od canon'a (wymiary aparatów są jednymi z najmniejszych liczących się kompaktów na rynku, przez co wymusiło to zastosowanie akumulatorka jako źródła zasilania, wydłuża to możliwość zrobienia większej ilości zdjęć ale problem pojawia się gdy zasilania brak a nie mamy jak go naładować, lub nie mamy drugiego, załadowanego na stanie, kóry wychodzi o wiele drożej niż np. komplet akumulatorków AA);

w sumie troche namieszałem a nie ułatwiłem :D, ale jakby co pytaj dalej, lub gdy znajdziesz trochę czasu poczytaj tutaj (niestety po "englisz"):
    http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php
    ikonka "R"-ki to szczegółowy test :idea:

0
  • #10 13 Sie 2006 11:22
    dejvidvs
    Poziom 9  

Witam sory ze sie wtrącam w temat, ale głownie tez mam taki dylemat, ale mam juz upatrzine 2 aparaty własnie sony DSC -N1 lub Canon Ixus 65 i nie wiem co by było lepsze dla mnie, wspomne iz nie jestem profesjnalista co do jakosci zdjęc, i robie je tylko w jakis okolicznosciach lub wakacje wiec nic szczególnego.Czy mogłby mi ktos doradzic ktory z tej dwójki mam wybrac??

0
  • #11 13 Sie 2006 23:12
    speed82
    Poziom 13  

do dejvidvs, krótko i zwięźle? bierz canona:

- lepszy obiekyw,
    - 6 Mpx to ilość wystarczająca do drukowania formatów A4 w dobrej jakości,
    - odrobinę więcej programów tematycznych (ułatwiają początki),
    - tryb "my colors" (idzie nieźle poeksperymentować z ustawieniami kolorów :D),
    - odrobinkę mniejsze wymiary od sony,
    - tańsze karty pamięci (MMC,SD),
    - lżejsza waga,
    - zaoszczędzisz na zakupie koło 200 zł a nawet więcej (możesz wydać na pojemniejszą kartę pamięci, dodatkowe akcesoria lub...własne potrzeby :turn-l: ).

do Illusion, jeśli powyższe odnośniki nie są dla Ciebie obojętne...TEŻ BIERZ CANONA :spoko:

0
  • #12 06 Paź 2006 13:13
    Pjotrek
    Poziom 10  

Witam... A jak jest z ustawieniem ostrości w DSC-N1? Ciekawi mnie ta funkcja: "Nastawianie ostrości na punkt wskazany na ekranie dotykowym (Free Spot AF)". Najlepiej zakupiłbym lustrzanke, ale wiąże sie to zbyt dużymi rozmiarami i kilka innych czynników, które przeszkadzałyby innym użytkowniką...
    Jak jest więc z ustawienie ostrości w wymienionymn wyżej Canonie?
    Chce mieć aparat kompaktowy z kontrolą ostrości, no i oczywiście trwały, ekonomiczny(bateria).

P.S. Posiadacie może jakieś zdjęcia zrobione z bliskiej(jakiś mały przedmiot) i dalekiej odległości? proszę o zademonstrowanie...

0
  • #13 06 Paź 2006 20:02
    wilde_hilde
    Poziom 19  

speed82 napisał:
    prawda jest taka, że im mniejszy aparat, tym mniejsza optyka, a to pociąga za sobą gorszą jakość zdjęć

Dokładnie, mozna sobie kupic np. MINOLTA X1, ładnie to wygląda, powiedziałbym nawet szlachetnie :), ale ..... no własnie.

0
  • #14 09 Paź 2006 12:34
    speed82
    Poziom 13  

Dla mnie funkcja Free Spot AF w sony to poprostu taki "dodatek" ze wzgledu na fakt, iż posiada obiektyw dotykowy; niestety nie miałem okazji zobaczyć tego w akcji. A co do canona, posiadam tylko (a może aż :D) canona A530; posiada on trzy pomiary ostrości:

- wielosegmentowy (zbiera ostrość z kilku punktów fotografowanego obrazu);
    - centralnie ważony uśredniony (ostrość uśredniona z całego kadru);
    - punktowy (ostrość z jednego punktu);

oprócz tego posiada funkcję MF czyli ręcznego nastawiania ostrości, podczas fotografowania w centrum lcd'ka pojawia się "lupa cyfrowa" kształtu czworokąta oraz wskaźnik odległości (orientacyjnej) w metrach i teraz patrząc na lcd można crosem w prawo bądź lewo ustawić pożądaną ostrość.

A teraz kilka przykładów zdjęć, może nie są najlepsze bo wkońcu jestem tylko amatorem a aparat mam od kilku miesięcy (skromny :rofl: ).

Zmniejszyłem zdjęcia z orginalnej wielkości żeby nie marnować Wam punktów =P (orginalnie po około 2 Mb).

0
  • #15 09 Paź 2006 21:39
    Pjotrek
    Poziom 10  

zdjecia jak najbardziej ładne... dzieki!
    rozważam aparat Canon S1 lub S2... tylko mają troche mały wyświetlacz 1,5 cala. Co o tym myślicie? Może macie jakieś innne propozycje?

0
  • #16 09 Paź 2006 23:53
    speed82
    Poziom 13  

jeżeli jesteś w stanie wydać około 1400 zł na S2 (wyśw. 1.8 cala taki jak ja mam w a530; no troche za mały ale wystarczy, na pocieszenie zawsze to mniejsze zużycie akku na pracy z lcd'kiem :wink: ) to - wiem zaraz mi się oberwie - możnaby się pokusić o dozbieranie około 200 lub 300 zł i zakupić S3, od S2 rózni ją nowszy sensor, większa czułość do 800 ISO (ale czy ja wiem czy to jest aż tak potrzebne? za duże szumy są, ja korzystam max z ISO 200), większy wyśw. (minimalnie) i kilka innych. A S1 to już torchę "staroć", 3.2 Mpx to za mało nawet na amatorską fotografię.

Więc ja polecam S2 lub po dołożeniu "zaledwie" :D kilku stówek S3 chociaż musisz się liczyć z tym, iż do ceny aparatu będziesz musiał doliczyć koszta:

- nowe akku + ładowarka (najlepiej mieć dwa komplety akumulatorków, wiem z doświadczenia; no niestety w tym przypadku będzie potrzebne 2 x 4 AAA ale na pocieszenie powiem, że wdg testów zarówno S2 jak S3 potrafią strzelić ponad 500 fotek na komplecie akku - tylko żadne tam "no name" ale firmówki :idea:);
    - karta pamięci SD minimum 512 (w najlepszej jakości wejdzie Ci koło 170 zdjęć, więc lepiej 1 Gb);
    - pokrowiec;
    - ewentualnie statyw.

co właśnie wyjdzie mniejwięcej jak ta różnica cenowa pomiędzy S3; więc tak dla mnie to wygląda, brałbym S2 :D (jeśli interesuje Cię canon) :)

0
  • #17 10 Paź 2006 00:18
    Pjotrek
    Poziom 10  

hmmm, myśle że pozostałbym przy S2...
    jeszcze rozważam A710, jest troche mniejszy gabarytowo.

0
  • #18 10 Paź 2006 10:39
    speed82
    Poziom 13  

a710 jest stosunkowo nową pozycją na liście canona więc nie miałem okazji się nim "bawić", ma trochę gorszy parametrami obiektyw od S2 ale do amatorskiego foto powinien być w sam raz (znajomy ma a700 młodszego braciszka i sprzęt sobie chwali), praktycznie ta sama ilość funkcji ale dwa razy mniejszy zoom x6 (S2 to x12), dwa akku co skraca ilość zdjęć (ale ponad 300 na jednym komplecie bez problemu) oraz wydłuża czas łądowania lampy na najmocniejszych błyskach, ale w zamian dostajemy IMAGE STABILIZER czyli system antywstrząsowy (wreszcie :D), bardziej uniwersalny rozmiar i waga, no i w tym przypadku 7.1 MPx co pociąga za sobą kupno karty raczej gigowej (jeśli będziesz robił zdjęcia w max rozdzielce).

ogółem powiem tak, bo nie chcę za bardzo mieszać, ale też nie chcę "kazać" komuś kupować konkretnego modelu, zanim zdecydowałem się na kupno aparatu cyfrowego siedziałem mnóstwo na internecie przeglądając testy i opinie użytkowników, szukałem znajomych, którzy posiadają interesujące mnei modele lub niższe modele, aby "namacalnie" poznać konstrukcje, czy też wreszcie w sklepach typu "nie dla idiotów" by tylko wziąć w łapę i przekonać się "jak leży" i popytać obsługę o parametry (zdażało się, że to ja odpowiadałem na pyt tych co byli na dziale a nie odwrotnie :lol: ). A wszystko to tylko po to żeby przekonać się jaki producent mnie zadowoli, wypadło na canona (aczkolwiek w grę wchodził panasonic, ale ze względu na szumy w porównaniu z canonem odpadł :flasingsmile: ale gdyby mnie było stać to wziąłbym fz7). Po wyborze firmy poprostu (hehe łatwo powiedzieć) wystarczyło zdecydować się na model, zważywszy na to jaką fotografią chcę się zajmować (a jako że miał być to pierwszy, własny cyfrak, wybór padł na a530, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, w tym przypadku robienia fotek i brakuje mi w nim zoom'u większego i kilku innych :cry:).

uff mam nadzieję, że nie rozpisałem się za bardzo. podsumowując:

- a710 dobry aparacik na wszystkie okazje, podręczny i poręczny,
    - S2 już bardziej z nastawieniem na taki "mini profesjonal" np.przyroda (x12 zoom).

0