Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spalona płyta? Jaka lutownica? pomozce

Stepel 09 Sie 2006 18:17 1100 10
  • #1 09 Sie 2006 18:17
    Stepel
    Poziom 20  

Witam

Sprawa wyglada następująco:
    po wcisnieciu power wiatraczki ruszaja klawiatura się zapala i gasnie poczym wszystko pada..i sie wylacza

procesor to PIV i kolo radiatora jest rzad kkondensatorów. Dostrzeglem ze jeden z nich taki najwyzszy jest wypukly, czy to moze byc przez to? ( inne sa takiej samej wysokosc) Płyta Intela. Zasilacz RUBIKON 300W. To nie moj komp.

Prosze o szybka odpowiedź.

Pozdrawiam

P.S
    Kiedy odlaczylem zaislanie 12V to do procesora..wiatraczki chodzą caly czas..komp z wiadomych przyczyn nie rusza.

0 10
  • #2 09 Sie 2006 18:31
    tronic1
    Spec od komputerów

Zacznij od wymiany kondensatorów,nie tylko tego jednego ale wszystkich które są podłączone równolegle z tym wypukłym.To podstawa.Obejrzyj też kondensatory w zasilaczu.Zasilacz powinneś zmienic na lepszy,firmowy,z reguły to on jest przyczyną tego typu usterek.

0
  • #3 09 Sie 2006 19:14
    Stepel
    Poziom 20  

ja nie wiem czy się bede z tym bawil.. chodzilo mi o to, czy ten jeden kondensator kolo proca mogl dac wlasnie takie objawy?

0
  • #5 09 Sie 2006 21:08
    Stepel
    Poziom 20  

mam pytanie, jaką najlepiej kupic lutownice, zebym mogl nia wylotowac/wlutowac kondensaotr i uzyc oczywiscie do innych rzeczy i jaka to cena? naajlepiej za ok 50 zł ? jest taka? wiem ze odsysacz do cyny kosztuje ok 10 zł.

0
  • #7 09 Sie 2006 21:33
    Stepel
    Poziom 20  

to rozumiem, ze lutownica oporowa wystarczy ? to spoko, kupie chyba na gieldzie elektronicznej..bo na szybko potrzebuje. dzieki tronic1 40w to minimum?

0
  • #8 09 Sie 2006 21:37
    Caius
    Poziom 11  

Jam mam wlasnie taka i cos nie bardzo idzie odlutowywanie nia kondensatorow, ale ze mnie amator i moze cos nie tak robie.

0
  • #9 09 Sie 2006 21:39
    Stepel
    Poziom 20  

moze mocniejsza powinna byc..ja tez poczatkujący.. czego unikac zeby czegos nie zwalić? jak postepowac poprawnie?

0
  • #11 09 Sie 2006 23:14
    Stepel
    Poziom 20  

nie da sie poprostu ulamac go od nozek i wylutowac po kolei nozki ?

Dodano po 5 [minuty]:

pod spodem jest jasno zielona barwa..wydaje sie ze nic tam zbytnio zrobic nie mozna..zandych elemntow , zadnych sciezek..

0