Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa paliwa. Po przekręceniu kluczyka nie ma bzzzz.

majewski łukasz 09 Sie 2006 19:50 2505 6
  • #1 09 Sie 2006 19:50
    majewski łukasz
    Poziom 2  

mam vw t4 carawelle 91 rok.2,5 benzyna z gazem.nie słysze bzzzzz.gdy przekręcam kluczyk w stacyjce,a powinno być.pomocy

0 6
  • Pomocny post
    #2 09 Sie 2006 19:58
    leeonP.H.U
    Poziom 19  

Sprawdź bezpiecznik, a jak jest dobry to wejdź pod samochód i sprawdź miernikiem czy do pompy dochodzi napięcie.
    A jeszcze jedno. Na bęzynie to jeździ, czy nie.
    Jak jeździ to wszystko jest ok, nawet bez bzzzzz.

0
  • #3 09 Sie 2006 20:06
    majewski łukasz
    Poziom 2  

bezpiecznik dobry jak nie ma bzzzz to nie pali.raz raz go nie ma.

Dodano po 3 [minuty]:

czsami jeżdzi na benzynie,a jak odpali to jest git,ale dziś to odpalił i po chwili zgasł i już nie pali.

0
  • #4 09 Sie 2006 21:43
    leeonP.H.U
    Poziom 19  

Najlepiej wymontuj pompę i podłącz na krótko do akumulatora i spróbuj przepompować paliwo z jednego kanistra do drugiego jak będzie chodziła to szukaj w elektryce może jakiś przekaźnik, albo ktoś zrobił wcześniej jakieś odcięcie niby anty kradzieżowe.
    A i ważne nie próbuj na sucho bo spalisz pompę, jest ona chłodzona i smarowana paliwem więc jak chodzi to musi coś pompować.

0
  • #5 09 Sie 2006 22:04
    pawel_jaksina
    Poziom 13  

Zdobądz schemat układu sterowania silnika.To ci pomorze znalezć problem.
    Mimo to że napięcie dochodzi do pompy nie znaczy że układ elektroniki jest ok.Aczkolwiek morze się zawieszać pompa paliwa.Sprawdz sterowanie przekażnikiem pompy paliwa ze sterownika (jest wysterowany masą),jeśli jest sprawdz przekażniki.Częstym problemem są zimne luty w przekażniku i wtedy będą się działy cuda.Nie pamiętam który to przekażnik,rozbierz karzy z nich i dobrze obejrzyj miejsca lutowane.Jeśli potrzebujesz schematu mam coś,podaj dokładne dane auta,rok,kod silnika,markę,model,to ci wyślę.

0
  • #6 13 Sie 2006 12:38
    wfe416n
    Poziom 14  

kupuj nową pompę, ta już się kończy. Takie są skutki jazdy na gazie, najlepiej ( jak kupisz nową ) wykonaj prosty układ odcinający pompę po przełączeniu na gaz.

1
  • #7 18 Sty 2018 20:35
    Endriu Tosterowski
    Poziom 10  

Cześć. Odgrzewam temat zawieszającej się pompy paliwa. Mój VW Sharan 2,0 benzyna ,2000 r zrobił mi już drugi taki numer . Pomogło walnięcie dużym kluczem w zbiornik od dołu. Pomogło i zapomniałem o temacie. Minął rok i znów to samo . Więc pora na wymianę pompy, nie ma co kombinować.

0