Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wibracje wentylatora nawiewu Golf IV

Tafla 09 Sie 2006 21:09 3932 7
  • #1 09 Sie 2006 21:09
    Tafla
    Poziom 9  

Witam. mam Golfa IV 2001 r z climatronic. przy wlaczeniu nawiewu (niewazne czy z wlaczony, czy wylaczona klima) na poczatku czuc bylo wibracje, a teraz juz halas spod schowka pasazera, gdzie znajduje sie wentylator nawiewu. sprawdzalem filtr pylkowy, ale jest prawie ze nowy, wiec nie zapchal sie. pomocy?

• Pomocny post
    #2 09 Sie 2006 21:20
    viper555
    spec od auto-elektro

Wymontuj i sprawdz luzy na panewkach. Pozdr.

• Pomocny post
    #3 09 Sie 2006 21:32
    Usunięty
  • #4 09 Sie 2006 22:12
    Tafla
    Poziom 9  

Jesli to przeciwwaga, czy mozliwe jest jej ponowne zamontowanie, czy ona tak odpada juz definitywnie? Bo przy duzych obrotach te wibracje i odglos zanikaja, wiec bardzo mozlwie ze to to?

• Pomocny post
    #5 10 Sie 2006 08:31
    wojtekryba
    Poziom 32  

cieżarki wyważające maja postać blaszanych spinek montowanych do "skrzydelek" wentylatora pozostaje wybudowanie i wyważanie na stole.
    powodzenia.

• #6 10 Sie 2006 17:47
    Tafla
    Poziom 9  

Po wymontowaniu okazalo sie ze na turbinie nie ma zadnych blaszanych spinek, wiec bardzo mozliwe ze to wlasnie ich brak powoduje wibracje. silnik niema luzow jesli chodzi o lozyska czy tuleje (nie wiem co tam jest). za to zastanawiaja mnie takie 3 gumowe poduszki ktore sa miedzy silnikiem a plastikowa obudowa. mianowicie miedzy nimi a silnikiem sa szpary ok 1 mm, czy mozliwe ze to wlasnie to powoduje tez brak wytlumiania drgan?

• Pomocny post
    #7 10 Sie 2006 20:30
    Jerzy100
    Poziom 22  

Sprawdź czy pozostały jakieś ślady na łopatkach które mogłyby sugierować ,że w tych miejscach były przeciwwagi.

• #8 10 Sie 2006 20:34
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME