Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja satelitarna w laptopie

09 Sie 2006 21:48 11012 11
  • Poziom 10  
    Witam , mam zamiar na dniach kupic laptopa i chcialbym zalozyc do niego nawigacje ale nie wiem jakie oprogramowanie byloby najlepsze ( chodzi o mapy zachoniej europy ) i oczywiscie jaki odbiornik bylby najlepszy do tego oprogramowania . Prosze o szybka pomoc .
  • Poziom 39  
    Niewygodne, niepraktczne i trudne do wykorzystania w samochodzie. Jak wyobrażasz sobie jazdę z laptopem na desce rozdzielczej samochodu? Po to wymyślono małe urządzenia montowane na przyssawkach do szyby, by nie trzeba było kombinować z laptopami na kolanach.
  • Poziom 10  
    Wiem ze to troszke poryty pomysl , ale musze kupic laptopa i nie chce wydawac jeszcze dodatkowych kilku tysiecy na oddzielny system nawigacji . A w samochodzie mam dosc miejsca na laptopa :) na desce . Czy moze jednak ktos wie cos na ten temat bo widze ze kolega zupelnie sie nie orietuje ;> I TAK NIE ZMIENIE ZDANIA
  • Poziom 39  
    popieram -widziałem w angli kierowcy mieli w truckach zainstalowane laptopy -bardzo wygodne i czytelne,ta nawigacja na przyssawkach zmusza do używania lupy ,chyba że się słucha wskazówek operatora.
  • Poziom 39  
    krystianjakubowski napisał:
    Czy moze jednak ktos wie cos na ten temat bo widze ze kolega zupelnie sie nie orietuje ;> I TAK NIE ZMIENIE ZDANIA

Widzisz mądralo, orientuję się doskonale, sam używam, sprzedaję i montuję przeróżne urządzenia, instaluję dowolne mapy, a swój pogląd wyrobiłem sobie na podstawie rozmów z klientami, którzy mieli juz dość niewygodnego notebooka.
    Co do lupy - nawet dziecko wie, że dobra mapa podaje komunikaty słowne głosem męskim lub kobiecym, więc bez lupy się obejdzie.
    -----------------------------------------------------------
    Radzę poczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2762491#2762491
  • Poziom 10  
    Jezeli znasz sie na tym moglbys mi cos doradzic :) chyba ze wolisz sie tak przekomazac przez cala noc . pozdrawiam . A decyzje co do laptopa juz podjalem :)

• Poziom 35  
    Nie montowałem jeszcze tego w laptopie i także chętnie posłucham to o co pyta krystian , jeśli dobrze rozumuję to mapa w laptopie także będzie mówiła więc można spokojnie laptopa umieścić gdzieś indziej , poza tym jeśli ktoś jeździ sporym autem ( np. ciężarówka) to może spokojnie jakiś uchwyt fajny zrobić .
    Palmtopy sa super i widać ładnie mapę więc to dobre rozwiązanie ale jak ktoś już inwestuje w komputer to chciałby z niego wycisnąć jak najwięcej (m.in internet na parkingach , film itd .) a palmtop to następny wydatek i to nie mały .
  • Poziom 10  
    Panowie dziekuje za slowa otuchy ale mijamy sie z tematem ;( a ja nadal nie wiem jaki program i jaki odbiornik zamowic .
  • Poziom 17  
    Witam
    Programy (mapy) : Nawigator , TomTom , AutoRoute .W Polsce AutoMapa.
    Odbiornik USB lub Bluetooth firmy Garmin .
    Pozdrawiam
  • Poziom 39  
    md napisał:
    krystianjakubowski napisał:
    Czy moze jednak ktos wie cos na ten temat bo widze ze kolega zupelnie sie nie orietuje ;> I TAK NIE ZMIENIE ZDANIA

Widzisz mądralo, orientuję się doskonale, sam używam, sprzedaję i montuję przeróżne urządzenia, instaluję dowolne mapy, a swój pogląd wyrobiłem sobie na podstawie rozmów z klientami, którzy mieli juz dość niewygodnego notebooka.
    Co do lupy - nawet dziecko wie, że dobra mapa podaje komunikaty słowne głosem męskim lub kobiecym, więc bez lupy się obejdzie.
    -----------------------------------------------------------
    Radzę poczytać:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=2762491#2762491

nie będę czytał -,a co do dziecka to czytaj uważnie napisałem chyba że słucha się operatora robi każdy co kto woli znam te urządzenia i dla mnie były bez wartości -laptop jest sporym fragmentem mapy i trzeba decyzję podjąc nieco wcześniej niż po komunikacie,uwzględnic wiadukty i nacisk osi na jezdnię ,bo nawet DZIECKO WIE ŻE GPS prowadzi do celu możliwie najkrutszą drogą-zajmij lewy pas ,prawy ,zbliż się do środka.. i jechali jak barany ,wielu moich kolegów wrąbało się w londynie w jednokierunkowe ulice z których nie szło wyjechac [tir]-cofali nieraz 500 metrów przy asyscie policji która nieżadko kasowała na 500 funtów - i nie tłumacz że nie umieli sobie poustawiac w opcjach
    dla mnie to gadget -czy za 200 czy za 600 funtów
    kumpel kupił nawet nokię i zainstalował mapę gps -sprzedał to wszystko szybko i korzystał z atlasu i/ przygotowania /sobie trasy
    a jak ktoś jedzie do pułtuska, to nie potrzebuje niczego nawet atlasu ,ale zawsze może sobie BAJEREKprzyszpanowac na szybę
    kolega ma miejsce w aucie i prosi o radę co do oprogramowania-powtOrzył to dwa razy
  • Poziom 10  
    Napisaliscie ze TOM TOM , ale czy ten program dostepny jest rowniez na PC bo slyszalem ze tylko na palm-a ?
  • Poziom 17  
    Witam
    TomTom jest na PPC ale jest możliwość uruchomić go na emulatorze .
    Ja używałem AutoRoute , ale komendy są po angielsku.
    Pozdrawiam