Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

d-link 504t traci połączenie między LAN a WAN

09 Sie 2006 22:36 1085 3
  • Poziom 16  
    Witam
    Wiem, że na temat D-Link 504T było wiele postów, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi na swój problem.
    Mam D-Link 504T na Nerwostradzie 512, od pewnego czasu (mniej więcej od 2 mies.) router zaczął zachowywać się dziwnie.
    Jest połączenie z NEO, żadne statystyki nie pokazują błędów, PING z poziomu routera do WAN idzie bezbłędnie ale co chwila tracę kontakt LAN z WAN - pingi wysyłane z kompa nie dochodzą, żadne strony się nie ładują.
    Działo się tak na oryginalnym sofcie, zmiana na V2.00B01T01.EU.20050630 nic nie dała.
    Konfigurację połączenia sprawdzałem 100 razy i jest taka jak polecają na wszystkich forach. Może coś nie tak mam w ustawieniach firewall lub NAT???.
    Nic tam nie zmieniałem w stosunku do konfiguracji fabrycznej.
    Nie przytaczam w tym poście żadnego z fragmentów konfiguracji, bo nie wiem który fragment przepisać. Jeżeli ktoś będzie miał jakiś pomysł oczywiście odpowiednią część konfiguracji załączę.

Z pozdrowieniami (i nadzieją na pomoc)
    rezi
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie działa za nim przypadkiem jakieś P2P z dużą liczbą sesji lub jakiś wirusek nie szaleje ?
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  • Poziom 16  
    P2P, ani żadna inna sesja w tle nie chodzi, wirusów, trojanów itp. brak
    pinguje po adresie (cyferkach ;)) i nazwie - bez zmian (brak odpowiedzi)
    pełna komunikacja łącznie z pingami pomiędzy PC a routerem jest

jeszcze jedna obserwacja - po puszczeniu testu "sprzętu i softu" (mam taki w oprogramowaniu routera) połączenie LAN-WAN wraca, pod warunkem, że żadna aplikacja sieciowa nie próbuje w tym czasie czegoś wysyłać lub odbierać z sieci (oczywiście testy wychodzą pozytywnie)

z pozdrowieniami
    rezi