Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

POMOCY! WIELKI ZASILACZ! JAK ZROBIĆ???

Seweras 10 Aug 2006 08:49 2011 9
    Seweras
    Level 11  
    Witam. Mam problem. Chce zbudować symetryczny i rególowany (W JAK NAJWIEKSZYM ZAKRESIE)zasilacz o duzej mocy. Posiadam trafo z 3 przewodami. napiecie na nim to 2x34V moc trafa 600W. Jak rególowac napiecie? Fajnie by bylo gdyby mozna regulowac także prąa (ale nie koniecznie) jakie stabilizatory stosowac? LM317 i 337 maja tylko po 35V na wejsciu a moje trafo po wyprostowaniu napiecia i filtracji osiągnie ok 2X45V. Prad jaki by mnie interesował to chociaż 10A ale mogloby byc wiecej :D. Mam sporo tranzystorów KD 502 i KD 503. Mozna by z nich skożystac. PROSILBYM WSZYSTKICH KTÓRZY POSIADAJA SCHEMATY TAKICH DUZYCH ZASILACZY O POMOC (MILE WIDZIANA MODEL PLYTKI,OPIS). A MOZE KTOS POTRAFI COS TAKIEGO ZAPROJEKTOWAC. RATUNKU! BARDZO MI POTRZEBNY TEN ZASILACZ. MUSZE GO ZBUDOWAC. Zasilacz ma byc uniwersalny. bede podłączał różne urządzenia.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    jacekko63
    Level 31  
    Trzeba tylko użyć przycisku szukaj na tym forum ale również i gdzie indziej ,schematów jest mnóstwo.
    -RoMan-
    Level 42  
    1. Nie WRZESZCZ.

2. Użyj wyszukiwarki, popracuj trochę a nie czekaj na gotowca.

3. Przenoszę do 'Początkujący, laborki'.
    Seweras
    Level 11  
    Sorry za wrzaski. :D. Zbudowałem nie jeden zasilacz ale problem polega na tym, że nie ma nigdzie tu na forum zasilacza symetrycznego i regulowanego o tak dużym napieciu i prądzie. standardowe układy mają napięcie wejściowe do 35-40V a ja mam ok 2X47. więc nie wiem co zrobic by uzyskać regulacje tego napięcia. jak ogranicze napiecie na LM-ie to nie uzyskam pełnego napięcia na wyjsciu zasilacza. Dlatego serdecznie prosze o pomoc. Opcja "szukaj" mi nie pomogła. znalazłem duzo schematów ale nie z regulacja takiego napięcia. Czy taki zasilacz mozna przerobic?? tylko ja mam 1 transformator z 3 wyprowadzeniami 2x34V
    Seweras
    Level 11  
    czyli mogę przerobic ten schemat? a co z tym ze mam tylko 3 przewody w trafo? bedzie zwarcie. jak to zrobic?
    POMOCY! WIELKI ZASILACZ! JAK ZROBIĆ???

Dodano po 3 [minuty]:

Jezeli wykozystam jeden przewód jako wspólny na wejscie mostków to po wyprostowaniu i złaczeniu + z - bedzie bum! musialy by byc 2 uzwojenia osobne. czy zastosowac 1 mostek?
  • Helpful post
    christo
    Level 26  
    Musisz zastosować jeden mostek i mase wziąść z środkowego odczepu.
    Seweras
    Level 11  
    hhhhhmmmmmmmm.
    Nie mogę dostac układów LM317HV i LM337HV na wysokie napięcie. Potrzebuje zrobic ten zasilacz symetryczny i regulowany. trafo ma 2x34V po wyprostowaniu i filtracji bedzie 47V z jakich stabilizatorów skożystać lub jakie zmiany wprowadzic do tego schematu który jesy powyżej???
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    User removed account