Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kablówka. Przy 2 TV pojawiają się zakłócenia na ekranie.

10 Sie 2006 11:44 2300 17
  • Poziom 9  
    Mam kablowke i pojawil sie maly problem. Otoz mam dwa TV i jedno gniazdo antenowe. Do jednego TV sygnal idzie z tego wyjscia sygnalu w gniezdzie a do drugiego przewod jest podlaczonyz boku gniazda, po odwrotnej stronie niz przewod doprowadzajacy sygnal. Problem polega na tym ze jesli chodza dwa TV jednoczesnie to na ekranie pojawiaja sie male zaklocenia w postaci bialych swiecacych kropek w niektorych miejscach.
    Nie wiem tez czemu ale na niektorych kanalach przechodza raz na jakis czas szare pasy.

Jak temu zaradzic? Czy wina tkwi w instalacji antenowej czy to wina sygnalu?

Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 15  
    Witam.Podłączenie drugiego TV niewłaściwe.Odlutuj ten kabel z boku,następnie zastosuj rozdzielacz sygnału na 2 TV i włóż go we właściwe gniazdo(powinien być napis TV),bo drugie jest pod radio.Jeżeli sygnał z kablówki jest dobry to będzie OK.Jak będzie zaśnieżony(białe kropki) to sygnał jest za mały i trzeba zastosować wzmacniacz lub rozdzielacz aktywny.Efekt białych pasów to zakłócenia między telewizorami.jurek
  • Poziom 15  
    Witaj
    Jeśli masz orginalne gniazdo z kablówki a na pewno masz to tak jak inni radzili zamiast tego gniazda podłoncz rozdzielacz na 2 tv

Jeśli podłanczasz to tego drudiego jest ono od radai tam sygnał jest filtrowany i kicha

tak jak Marcin91 tu polecał kup to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=119310465

Marcin
  • Poziom 9  
    Ja ma takie gniazdo jak widac na zdjeciu. Wtedy montaz jest prosty. A jakie sa te wejscia/wyjscia w tym drugim rozdzielaczu i jak to podalczyc do tego gniazda?
  • Specjalista elektryk
    bobaas napisał:
    Ja ma takie gniazdo jak widac na zdjeciu. Wtedy montaz jest prosty. A jakie sa te wejscia/wyjscia w tym drugim rozdzielaczu i jak to podalczyc do tego gniazda?

Witam

Czyli kupujesz rozg jak z tego linka: http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/24/2421.dat wkładasz go w gniazko (wyjście TV) przewód do pierwszego tv wkładasz w jedno z wyjść rozgałęźnika, na drugi przewód do drugiego TV zakładasz wtyczkę żeńską i wkładasz do 2-giego wyjścia rozg - i to wszystko.

Pzdr
  • Specjalista elektryk
    Witam

Nie odpowiem Tobie jednoznacznie ;) - niestety tą firmę omijam z daleka - na podstawie złych doświadczeń na jakie napotkałem u klientów posiadających badmora - ale było to kiedyś, możliwe, że obecny sprzęt jest lepszy.
    Niech inni się wypowiedzą.

Po drugie - nie jest napisane, jakie częstotliowści rozg ten przenosi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A nie mozna zastosowac rozgleznika do tego innego typu gniazd?? Wtdy potrzebne by byly przesjciowki wtyk F/gniazdo F
  • Specjalista elektryk
    bobaas napisał:
    A nie mozna zastosowac rozgleznika do tego innego typu gniazd?? Wtdy potrzebne by byly przesjciowki wtyk F/gniazdo F

Możesz tak zrobić - nie ma problemu.
    Wtedy zastosujesz przejście wtyk żeński na F i na dwóch pozostałych przewodach także efki.
    Lub - jeżeli masz miejsce - możesz uciąć przewód przed gniazdem (przewód z sygnałem) tam wstawić rozgałęźnik - wtyki F są łatwe w montażu i pewne.

Pzdr
  • Poziom 9  
    OK, powiedz mi jeszcze jedna rzecz :) Otoz mam jeden TV podlaczony do magnetowidu wlasnie przewodem antenowym. I w polaczeniu w ten sposob musialbym uzyc jeszcze jednej przejsciowki na wyjsciu z rozgałęźnika. Wtedy byloby tak: przejsciowka gniazdko antenowe/wtyk F ( http://www.dipol.com.pl/sklep/e8270.php?sid=c8783dcd4c630ce ) wlozona do gniazda antenowego, i wtedy daje rozgałeznik i w jednym wyjsciu jeszcze raz taka sama przejsciowka a na drugim kablu zaloze wtyk F. Moge tak zrobic?? Jak nie to trzeba by wymienic w tym przewodzie jednym koncowe na wtyk F.

Ktorys z tych rozgaleznikow sie nadaje??

http://www.dipol.com.pl/market.php?sid=c8783dcd4c630ce&page=1&addr=98&mode=1
  • Poziom 9  
    A moze lepiej bedzie od razu zastosowac ten rozdzielacz aktywny?? Nawet jak mam niezly sygnal z kablowki to moze warto go troche wzmocnic bo do jednego TV sygnal idzie przez video a do drugiego kablem ok 6-7m w jednym miejscu łączonym.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Narysuj, jak ma wyglądać ten układ z magnetowidem - bo nie zreozumiałem Twojego postu.

Jeżeli sygnał na dwóch telewizorach będzie ok, to nie ma sensu wstawiać aktywnego rozgałęźnika.

Pzdr
  • Poziom 9  
    Witam, odlaczylem dzisiaj ten kabel od gniazda i zostal tylko ten doprowadzajacy sygnal. Biale pasy juz nie przechodza. Nie wiem jak bedzie z tym dziwnym sniezeniem jak beda chodzic dwa TV. Znalazlem w domu stray rozgaleznik Badmora i zobacze jak to bedzie wygladac.

A magnetowid ma polaczony do jednego TV przez kable antenowe. Jeden kabel idzie od gniazda do magnetowidu a magnetowid daje sygnal do TV.