Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki 10 cm do Pioneer DEH-2800MP (4x50W MOSFET)

SilentMan 10 Sie 2006 13:36 3748 8
  • #1 10 Sie 2006 13:36
    SilentMan
    Poziom 10  

Witam,
    Od niedawna stałem się posiadaczem radia Pioneer DEH-2800MP. Na obecną chwilę mam 4 głośniki 10 cm z przodu w podszybiu, i na tylnej półce pod szybą. Z przodu są jakieś JBL'e, a z tyłu oryginalne głośniki Audi które siedziały kiedyś w podszybiu z przodu - są już w fatalnym stanie. Noszę się z zamiarem zmiany tych głośników z tyłu, mam tam już wycięte otwory na 10 cm głośniki więc chyba pozostanę przy takiej wielkości. Nie jestem audiofilem, nie zależy mi też na basie (nie na tyle by bawić się w subwoofer) ... radio wg. specyfikacji technicznej ma MOSFET 4x50 W. Jakie głośniki 10 cm najlepiej wziąć na tylną półkę? Z przodu te JBL'e grają całkiem przyzwoicie więc na razie ich nie będę wymieniał :)
    Mile widziane przykłady z allegro, z góry dziękuje za pomoc :)
    Aha, chodzi o samochód Audi 80 B3...

0 8
  • #2 10 Sie 2006 16:12
    powalla
    Moderator CarAudio

Moim zdaniem te JBL wsadź do tyłu(jeśli koniecznie chcesz mieć z tyłu głośniki),a na przód kup zestaw odseparowany Sinuslive 10 cm(osobno wofer+tweeter+zwrotnica cena ok 170 zł).Jeśli za drogo to proponuję Phonocar.

0
  • #3 10 Sie 2006 16:14
    żarówka rtęciowa
    Poziom 36  

Dobrymi głośnikami o dobrej jakości i przyzwoitej cenie będą głośniki Tonsil SC2101, które są lepsze od Phonocarów.

http://www.led.com.pl/elektronika/product_info.php?cPath=6&products_id=397&osCsid=6622e74231f94875e4b8453fb27765a0

0
  • #4 10 Sie 2006 16:26
    powalla
    Moderator CarAudio

Piszesz lepsze hmmm... pierwszy raz spotykam się ,że zestawy coaxialne są lepsze od odseparowanego zestawu (w tej samej(niskiej) klasie cenowej)Spróbuj ustawić bazę stereo tymi coaxialami-życzę powodzenia(a tak tweeter ładujesz gdzie chcesz).

0
  • #5 10 Sie 2006 16:29
    SilentMan
    Poziom 10  

Do wydania mam max 130-150 zł.
    Chciałbym wstawić coś lepszego jednak właśnie na tył, bo zauważyłem że bagażnik u mnie działa jak swojego rodzaju bass reflex - te same głośniki będąc kiedyś w podszybiu miały o wiele płytszy bas (w zasadzie w ogóle go nie było, jak przystało na 10cm), gdy zostały zamontowane z tyłu, to bas już się pojawił, ale jak już wspomniałem, są to oryginalne głośniki Audi które mają ponad 15 lat i już dawno nie nadają się do użytku.
    Rozwiązanie powalla jest ciekawe, ale wymaga majsterkowania, a ja chciałbym te głośniki po prostu wstawić na tył, podłączyć i tyle (bo kable już mam wyprowadzone, dziury zrobione, miejsce na przykręcenie głośników 10 cm też).

Edit:
    Zastanawiam się nad kupnem takich głośników:
    http://allegro.pl/item120439609_nowe_super_jakosc_.html
    co o nich myślicie?

0
  • #6 10 Sie 2006 18:28
    powalla
    Moderator CarAudio

Tak te warunkowo(jak nie chcesz się bawić z ustawianiem)mogą być,lecz wsadź je do przodu, a te JBL na tył(to tylko max8 śrubek i 10 min roboty) a napewno usłyszysz różnicę.

0
  • #7 10 Sie 2006 18:38
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

jakościowo te sinusy są naprawdę ok.

0
  • #8 10 Sie 2006 22:20
    DziubekR1
    Poziom 11  

Jak cos to prosze mnie poprawic, bo ja jestem totalnie zielony, ale z tego co wiem, to tweetery trzeba umieszczac skierowane bezposrednio w sluchajacego inaczej to nie ma sensu ich dawac. A jesli sie nie myle, to jak dasz te glosniki z tylu to tweetery beda walic gdzies w sufit, a to rownie dobrze moze ich tam nie byc.

0
  • #9 10 Sie 2006 22:36
    powalla
    Moderator CarAudio

DziubekR1 napisał:
    A jesli sie nie myle, to jak dasz te glosniki z tylu to tweetery beda walic gdzies w sufit, a to rownie dobrze moze ich tam nie byc.
    No właśnie po co komu głośniki z tyłu(oprócz subwofera oczywiście).Tweetery z przodu kieruje się na lusterko wsteczne(inna szkoła mówi o skierowaniu na słuchacza(kierowcę)) wypróbuj obie i zostaw tę ,która ci się spodoba.

0