Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik tylko jaki? Halogeny, sterowanie impulsami.

10 Sie 2006 18:36 1185 3
  • Poziom 10  
    Sprawa jest wydawałoby się prosta, dokupiłem halogeny do autka i teraz trzeba to podłączyć. Okazuje się, że włącznik tych halogenów działa na zasadzie pierwszy impuls włącza, drugi wyłącza światła. Oryginalnej instalacji nie ma wiec musze sam wszystko dorobić. Tylko nie bardzo wiem, jaki powinienem zastosować przekaźnik, sterowany wspomnianymi impulsami. Moja wiedza z elektryki w tym momencie się kończy. Dodam, że oryginalny przekaźnik w serwisie kosztuje bagatela 180 zł, a będę potrzebował dwa (tył). Oczywiście szukałem na necie/szrotach idt... nie znalazłem. Za wszelką pomoc z góry dzięki, nie ukrywam, że wolałbym cos w "całości" nie do składania z poszczególnych elementów, oczywiście w ostateczności trzeba będzie coś samemu polutować.
  • Poziom 16  
    To znaczy masz przycisk i dwa halogeny?? Przycisk znaczy łącznik który łączy prąd jedynie na krótką chwilę, jeżeli tak zamiast przycisku zastosuj przełacznik:), chyba, że chalogeny są zasilane dużym prądem który mógłby wypalić styki przełacznika, wówczas zastosuj przekaźnik i dwa przyciski jak to zrobić narysuje Ci jutro i poskanuje dzismi się juz niechce:P, powiem, że podobnie jak ze stycznikami jeden przycis będzie załączający a drugi wyłaczający.
  • Poziom 21  
    Układ sprawdzony i przetestowany i tani w wykonaniu, tym bardziej że transformator odpada bo już masz zasilanie w aucie. A także T2 i T3.

Scan wysyłam na PW.

„Pomógł” mile widziane.

Pozdrowionko.