Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć gniazda USB i audio z przedniego panelu?

kongo 10 Aug 2006 21:29 2345 5
    kongo
    Level 14  
    uruchomiłem kom.z płytą asus ale nie wiem jak podłączyć gniazda usb i audio z przedniego panelu obudowy.Na płycie są oznaczenia gniazd L30-C163 I L31-C164 dwa razy po 3-piny obokL28-C161 l29-C162,NA WTYCZKAch Z OBUDOWY KOMPUTERA +PORT-/PORT+ na drugiej to samo i dwie wtyczki 1-pinowe z/-/, gniazdo audio bez oznaczen 9-pinów adres płyty w odpowiedziach na mój post asus
    tusl-l http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?objectID=bph07230
    Figi
    Level 37  
    Przeszukałem Google, ale nic nie znalazłem na temat podłączenia USB na tej płycie. Nie obraź się, ale Twój opis jest trochę chaotyczny. Dałoby radę zrobić zdjęcia tych gniazd na płycie i wtyczek wychodzących z obudowy?
    kongo
    Level 14  
    zrobię zdjęcie i wyślę po południu.
    -----------------------------
    11 Sie 2006 18:26
    To jest zdjęcie płyty-gniazd USB i audio i kabelków z obudowy komputera
    Jak je połączyć???
    Moderated By TONI_2003:

Post został scalony !

Figi
    Level 37  
    Zasadniczo możliwości są dwie. Albo (+5V) jest na środkowym pinie w każdym rzędzie, albo na tym wysuniętym najbardziej w prawo. Proszę wziąść woltomierz i sprawdzić napięcie pomiędzy tymi pinami, a obudową (tylko uwaga, żeby nie zewrzeć dwóch sąsiednich pinów!). Tam gdzie napięcie będzie +5V powinien być podłączony (+), obok niego PROT-, dalej PROT+.

Dodano po 3 [minuty]:

Nie zrobił chyba kolega fotki gniazda audio, bo z prawej strony USB są wyprowadzenia portu COM2.
  • Helpful post
    ul1002

Level 35  
    Z USB jest dość łatwo sobie poradzić mianowicie miernik w rękę i mierzymy gdzie +5V i gdzie masa , pozostaną do sprawdzenia dwa piny z danymi a to już powinno w przypadku USB zająć jakieś parę minut , co do audio to faktycznie nie ma zdjęcia ale standardowo według opisu z jakiej kolwiek płyty będzie pasować .
    Wiem że nic na 100% ale jak manuala z płyty nie będzie sie dało odszukać to tak można sobie w prosty sposób poradzić .

edit są tu jakieś manuale z tej serii płyt ale u mnie łączy i łączy a efektów brak ftp://dlsvr02.asus.com/pub/ASUS/mb/sock370/815ep/tusl2-c/tusl2c-104.pdf
    kongo
    Level 14  
    Jest.o.k. Dzięki