Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja antenowa z multiswitchem (dobór elementów)

11 Sie 2006 00:41 1098 1
  • Poziom 16  
    Cześć.

Mam zamiar wykonać instalację TV/sat oparta na multiswitchu.

- ilość gniazd 5
    - max odcinek przewodu 20m

Pytania z serii co i jak kupić.

- Gniazda abonenckie TV/sat/R – Jakich gniazd najlepiej użyć (firma , model). Czy takie: http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=89&deal=Telmor gniazdo będzie OK. ?

- Przewód koncentryczny. Maxymalny odcinek przewodu w instalacji będzie wynosił ok. 20m. Przewód narażony będzie na warunki atmosferyczne. Jakiej firmy przewód najlepiej kupić do tego typu instalacji ?

- Multiswitch. myślę nad switchem 5/6 z tego powodu iż oferowane np. w Telmorze switche 9/8 są drogie (770 zł) zaś 5/8 390zł. Czy zakup tańszego switcha ma sens ? (na stronie Dipola są znacznie tańsze – co by mi pozwoliło na zakup switcha 9 wejściowego)
    Choć większośc polskich programów (cyfrowych) jest na HotBird to fajnie mieć możliwość zezowania na Astrę jeśli w przyszłości pojawią się na niej „ciekawe” programy.

Jeśli chodzi o switcha spotkałem się z kilkoma określeniami:
    Switch z aktywnym torem RTV ? – chodzi o to że posiada wewnętrzne wzmocnienie sygnałnu z anteny terystycznej ?

Czy „Niezależny odbiór przez każdego abonenta programów nadawanych w obu pasmach (wysokie i niskie) oraz o obu polaryzacjach (pozioma i pionowa) z jednego satelity.” jest atutem niektórych switchy oferowanych na rynku czy raczej wszystkich ??

Chcę osiągnąć jakiś rozsądny stosunek pomiędzy ceną a jakością. Nie stać mnie na kupowanie rzeczy najgorszej jakości które się popsują po roku czy 2 latach użytkowania, zaś elementy z najwyższej półki także są poza moim zasięgiem.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    viperPL napisał:
    Czy takie: http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=89&deal=Telmor gniazdo będzie OK. ?

OK!

viperPL napisał:

- Przewód koncentryczny. Maxymalny odcinek przewodu w instalacji będzie wynosił ok. 20m. Przewód narażony będzie na warunki atmosferyczne. Jakiej firmy przewód najlepiej kupić do tego typu instalacji ?

np.: RG 6 Cu ALT/60 PVC cena około 1.50 za metr, pianka jako dielektryk, zwróć uwagę na średnicę żyły 1mm, 1.2 mm

viperPL napisał:

- Multiswitch. myślę nad switchem 5/6 z

Zakładałem kilka razy: http://www.skymedia.pl/sklep/index.php/cPath/28
    tej firmy - działają bez zarzutu.

viperPL napisał:

Jeśli chodzi o ...............................z anteny terystycznej ? ?

wzmacniają tor telewizji naziemnej do 890MHz
    viperPL napisał:

Czy „Niezależny odbiór przez każdego abonenta programów nadawanych w obu pasmach (wysokie i niskie) oraz o obu polaryzacjach (pozioma i pionowa) z jednego satelity.” jest atutem niektórych switchy oferowanych na rynku czy raczej wszystkich ??

Za pewne wszystkich - bynajmniej obecnych teraz na rynku - niech mnie ktoś poprawi, jeżeli się mylę.

Pozdrawiam