Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem ze świecącym nóżkami w lampie NIXIE Z566M

hts 11 Sie 2006 01:02 2404 5
  • #1 11 Sie 2006 01:02
    hts
    Poziom 15  

Mam problem z jedną lampą Z566M. środku poza świecącymi cyferkami świecą jeszcze druciki doprowadzające prąd do poszczególnych cyfr oraz końcówki nóżek.
    Wyglada to tak jak na poniższych zdjęciach:
    Jak sie tego pozbyć :?:?? Normalne lampy tak nie świecą :|

0 5
  • #2 11 Sie 2006 01:56
    oj
    Poziom 42  

Takie świecenie zdarza się w nowych fabrycznie lampach, przy sterowaniu statycznym lamp.

Nie wiem czy nie masz doprowadzonego zbyt wysokiego napięcia do anody lampy oraz zbyt dużego prądu dla anody, bo ze zdjęcia coś ta Z566 za jasno świeci.

0
  • #3 11 Sie 2006 10:51
    hts
    Poziom 15  

Lampy pracują w mierniku V543 i tam prądy i napięcia są napewno dobre bo pozostałe lampy dobrze świecą. Co do jasności świecenia to mój prosty aparacik tak rozjaśnił lampę :D w rzeczywistości świeci słabiej :)

0
  • Pomocny post
    #4 11 Sie 2006 15:08
    AlekZ
    Specjalista - lampy próżniowe

Jeśli prąd cyfry lub napięcie zasilania nie są za duże a lampa mimo wszystko tak się zachowuje to lampa ma prawdopodobnie za duże ciśnienie gazu. Na to wtedy nic się nie poradzi.

0
  • #5 11 Sie 2006 16:31
    hts
    Poziom 15  

Dzięki Aleksandrze :D Lampy zamieniałem miejscami i tylko ta jedna tak świeci. Najprawdopodobniej jest tak jak piszesz. Zauważyłem ze po około godzinie pracy miernika, lampa świeci poprawnie. Nie przeszkadza mi bardzo to całe świecenie nóżek, ale będę wiedział na przyszłosć dlaczego tak się dzieje :D .
    Dzięki

0
  • #6 13 Lis 2006 11:32
    darpajdp
    Poziom 22  

Cześć. Ja mam V541 i też mi się świecą nóżki. Widocznie to taka uroda tych lamp. I nie zależy to od czasu pracy.

0