Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cliford Challenger NT - antynapad

11 Aug 2006 10:39 2319 3
  • Level 1  
    Witam,

Mam Forda Mondeo z alarmrm jak w tytule. Ma funkcję antynapadu wyłączaną PINem wprowadzanym "ukrytym" przyciskiem. Fabryczny PIN to 2 przyciśnięcia. Czy aby go zmienić konieczna jest wizyta w serwisie, czy też jest jakaś możliwość samodziejnej zmiany?
  • Level 14  
    Z reguły jest, ale trzeba mieć instrukcję, aby wiedzieć jak wprowadzić alarm w tryb programowania i jak włączyć/wyłączyć daną opcję.

Np. w alarmach Exus w tryb programowania wchodzi się naciskając 6 razy przycisk serwisowy przy włączonej stacyjce (służy on też do odblokowania antynapadu), wtedy syrenak pika chyba 3 razy i 2 razy migają kierunki.
    Potem wciska się przycisk serwisowy tyle razy ile wynosi numer opcji, przy czym ostatnie naciśnięcie przytrzymujemy 3 sek.
    Syrenka sygnalizuje włączenie opcji 1 raz opcja fabryczna, 2 razy opcja przeprogramowana.
    Wyłączenie zapłonu kończy proces programowania.

Powtarzam, że to dotyczy alarmów EXUS!
    Musisz poszukać instrukcji do Cliforda.
  • Level 14  
    Ja tez mam taki samochód z fabrycznym alarmem i czujnikami ultra wbudowanymi w środkowe słupki. System uzbrajam fabrycznym pilotem. Nie wiem czy mam ukryty guzik od antynapadu w tym systemie bo poprzedni właściciel nic o tym nie mówił.
  • Level 32  
    Challanger NT nie ma pinu do kasowania antynapadu. PIN jest tylko do wyłączenia awaryjnego autoalarmu.