Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL latitude cpi dziwne zachowanie

anonim206 11 Sie 2006 17:02 1346 5
  • #1 11 Sie 2006 17:02
    anonim206
    Poziom 13  

Witam
    Niedawno kupiłem nową baterie do mojego della(latitude cpi 300mhz) i mam następujący proble a mianowicie gdy ładuje laptop to skala w win i w bios jest 0% mimo iz bateria sie laduje i na skali w bateri jest max.
    Na zasilaczu laptop startuje lecz na bateri nie, wiec aby odpalic na bateri musze podłaczyc kabel nnacisnac power i odlaczyc kabel, wtedylaptop dzial dobrze. imoje pytanie jest nastepujace co zrobic aby dell startowal na baterii.

0 5
  • #2 11 Sie 2006 17:29
    telemax
    Poziom 22  

Witaj.

Laptop niekomunikuje się z układem baterii.

Najczęściej (jeśli jest nowa nie po regeneracji) jest to wina styków baterii więc oczyszczenie pinów w płycie i styków barerii powinno dać rezultaty.

Jeśli bateryjka była kombinowana to problem leży w zasilaniu elektroniki baterii z ogniw.

Jeśli jest nowa to wcale niekoniecznie musi być sprawna .

0
  • #3 11 Sie 2006 19:57
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Może też być uszkodzony układ kontroli baterii na płycie.
    Akumulator zachowuje się tak samo w obydwu kieszeniach ?

0
  • #4 11 Sie 2006 20:50
    anonim206
    Poziom 13  

Bateria jest teoretycznie nowa i orginalna w praktyce nowa jet ale czy orginalna tego niejestem pewien, jak włacze laptopa i odłącze kabel to laptop nadal dziala czyli wina musi lezec postronie zasilania elektroniki baterii, czy da sie to zrobic po domowemu czy mam im to odesłac do serwisu??

Dodano po 36 [sekundy]:

tak samo w obu kieszeniach

0
  • #5 14 Gru 2006 23:08
    dr_Henio
    Poziom 16  

u mnie jest identycznie CPX, co z tym zrobiles?

0
  • #6 15 Gru 2006 11:15
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Uszkodzone tranzystorki w układzie kontroli zasilania.
    Pod klawiaturą na środku nieco wyżej jest układzik a obok niego kilka mosfetów SMD. Sprawdź czy nie jest tam coś popalone. Czasami mają dość wyraźne dziury po spaleniu.

1