Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LCD wymarły pixel/gwarancja?

11 Sie 2006 17:05 4355 14
  • Poziom 2  
    Witam. Mam taki problem, a mianowicie dzisiaj zauważylem ze mi wymarł 1 pixel w monitorze LCD 17 cali jets on praktycznie na środku monitora. Mam na niego gwarancje jeszcze jakies 2 lata, moje pytanie jest takie czy mi ja uwzględnioną z takiego powodu i czy się opłaca oddawać. Co oni mogą na to powiedzieć? miał ktos juz taki przypadek? prosze o pomoc bo się zastanawiam co z tym zrobić
    model monitora: LG L1720B

z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc
  • Poziom 20  
    Sprawdź co pisze w gwarancji na temat pixli bo były modele sprzedawane z gwarancją 0 pixli i można było reklamować .
  • Poziom 14  
    witam
    sa rozne martwe piksele swieca na czwerwono lub na czarno, jesli swieci na czerwono to znaczy ze sam to zrobisz trzeba nacierac ta czesc matrycy w ktorej jest martwy piksel.
    Gwarancja jest wtedy jak bedzie 10% monitora z badami wsumie to zalezy od producenta.
    jesli masz 1 sztuke nie masz co liczyc na naprawde gwarancyjna.
  • Poziom 18  
    od strony prawnej jezeli niebyło to z twojego powodu to masz sprawe wygrana , równiez jezeli nie spełnia to norm dot. prawidłowego egzemplarza , czyli jęzeli odbiega od prawidłowo działajacego sprzętu danej firmy i danego egzemplarza, bo chyba seryjnie nie montuja uszkodzonego pixa:) , masz prawo do zwrotu lub gwarancji,
  • Poziom 14  
    Wejdz na strone producenta i tam napewno bedzie więcej szczegółów, bo co producent to inna gwarancja na bad pixele. Np. Samsung mam 14 dniową gwarancje na pojawienie sie 1 białego lub 5 ciemnych.
  • Poziom 2  
    dziękuje wszystkim za odpowiedzi, przejde się w najbliższym czasie do punktu sprzedaży i tam się zapytam, bo na stronie producenta raczej dużo nie znalazłem, tylko ogolnie ze gwarancje na 3 lata

kolor tego pixela to jakby zielony, albo niebieski zależy od tła, bo np jak jest czerwone tło to jest wtedy czarny, może to nie martwy pixel?
  • Poziom 30  
    raczej nic nie osiagniesz -lg daje gwarancje 0 pixeli ale tylko na miesiac od daty sprzedazy , pozniej dopuszcza wadliwe piksele wg norm iso a 1 piksel na pewno nie przekracza normy :)
  • Poziom 16  
    huberthbs2 napisał:
    witam
    sa rozne martwe piksele swieca na czwerwono lub na czarno, jesli swieci na czerwono to znaczy ze sam to zrobisz trzeba nacierac ta czesc matrycy w ktorej jest martwy piksel.
    Gwarancja jest wtedy jak bedzie 10% monitora z badami wsumie to zalezy od producenta.
    jesli masz 1 sztuke nie masz co liczyc na naprawde gwarancyjna.
    o co chodzi z tym nacieraniem?? bo sam mam czerwonego bada prawie na srodku (swieci na czerwono) a jestem pewny ze go nie bylo...
  • Spec od monitorów
    huberthbs2 napisał:
    witam

Takich bzdur jeszcze nie czytałem.
    Nacierać możesz głowę a nie matrycę. Marycę możesz jeszcze bardziej uszkodzić, będzie widoczny placek od nacierania lub wyskoczą następne piksele. Przyznaję, że są piksele, które przy dotknięciu matrycy znikają. Ale równie szybko pojawiają sie ponownie.
    10% monitora z wadami?
    Na ilość uszkodzonych pikseli jest norma. Ukłonem w stronę klienta jest zmniejszenie dopuszczalnej ilości uszkodzonych pikseli lub gwarancja "0 pikseli" w pierwszym miesiącu (LG). Philips w lepszych (czyt. droższych) modelach zastosował gwarancję "0 pikseli" przez cały okres gwarancji.
  • Poziom 15  
    Witajcie! przychylam sie do opinii Radoslaw 13- Ludzie kto wam takie pomysly podsuwa zeby nacierac matryce -lepiej nalezy skorzystac z podpowiedzi Radoslaw 13 o natarciu uszu temu kto takie rady udzielaa teraz do rzeczy -norma ISO pod ktora podpisuje sie kazdy producent matryc jest ze na kazdy milion subpikseli moga byc uszkodzone 2 subpiksele{aktywne-swiecace lub nieaktywne nie swiecace}piksel czyli czerwona zielona i niebieska dioda tworza piksel. Jesli w czesci centralnej okresla jego wielkosc producent i jest zalezny od wielkosci matrycy znajda sie 3 subpikele w odleglosci nie wiekszej niz 10 mm od siebie -producent wymienia matryce na nowa bez wzgledu na to kiedy one powstaly -pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam ! Ja ze swojej strony dodam, że nieźle się ubawiłem czytając post o nacieraniu.... :D Pod żadnym pozorem nie próbujcie tego robić :!: Silniejszy nacisk na włączoną matrycę może spowodować jej rozbicie lub uworzy tzw pushfingery - ciemniejsze plamy, które są wynikiem nieodwracalnego uszkodzenia struktury matrycy :!: A co do pixeli i subpixeli, zgadzam się z Ryszardem ! PIXEL = 3 subpixele /czerwony, zielony,niebieski/ Uszkodzenie 3 subpixeli aktywnych bądź nieaktywnych w części centralnej i w odległości nie większej niż 1 cm wiąże się z natychmiastową wymianą matrycy :!: Są to normy ISO, które restrykcyjnie przestrzegane są przez wszystkich producentów matryc. Pozdr
  • Poziom 16  
    czesc centralna to ile od srodka??
  • Poziom 20  
    wszystkie firmy stosują spychalszczyzne, monitor można reklamować powyżej 5 pikseli.
  • Spec od monitorów
    Strasznie to uprościłeś, dodatkowo wpisałeś pikseli zamiast subpikseli, a to jest ogromna różnica.
    Niektóre firmy zaostrzają normę ISO, w celu np. przyciągnięcia klienta itp.
    Prawie wszystkie firmy sprzedają monitory LCD z panelami 2 klasy.
    W pierwszej klasie, w/g norm ISO, nie może być żadnych wad.
    Druga klasa dopuszcza wady. Nie są to tylko piksele i subpiksele. Nie można przedstawić całej normy w kilku słowach. Generalnie norma mówi o wszystkich dopuszczalnych wadach. Ich ilość uzależnia od rodzaju wady i położenia.
    W tym przypadku mamy tylko jeden subpiksel, więc nie ma co języka strzępić.
    Firma LG wyśle Cię "na drzewo", zatem odpuść sobie reklamację.