Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 124 gdzie jest układ kontroli żarówek?

11 Sie 2006 17:12 2168 2
  • Poziom 23  
    Auto jak w temacie, rocznik 1990. Czasami załącza się lampka od układu kontroli żarówek świateł zewnętrznych. Żarówki sprawne, styki sprawdzone, a mimo to czasami lampka się załącza. Wystarczy załączyć światła pozycyjne, żeby lampka się zaświeciła. W tym czasie WSZYSTKIE światła funkcjonują prawidłowo. Podejrzewam, że może być słaby kontakt na stykach modułu kontroli żarówek, ale nie wiem gdzie go szukać.
  • Pomocny post
    Spec od Mercedesów
    Największy sterownik w skrzynce bezpieczników, przy błotniku. To, że świecą, to jeszcze nie wszystko.Sprawdź żarówki pozycyjnych: z przodu MUSZĄ mieć 4W, z tyłu 10W. Tablicę rejestracyjną sprawdzałeś? Czasami przełamują się kable przy zawiasie klapy.
  • Poziom 23  
    Dzięki za odpowiedź! Moc żarówek jest własciwa, tablica też świeci. Auto stało dłuższy czas nieużywane i poźniej pojawił sie ten problem. Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, myślę że teraz sobie poradzę.

--------------------------------------------------------------
    Układ kontroli i styki przy nim okazały się ok. Przyczyną zapalania kontrolki była słaba masa przy tylnej lampie. Po dokładnym sprawdzeniu instalacji zauważyłem, że ktoś już kiedyś kombinował przy tej lampie. Co ciekawe nie było widać różnicy w świeceniu żarówek obu lamp oraz charakterystycznej "choinki" przy włączaniu świateł stopu. Spadek napięcia był niewielki ale układ już to wykrywał.