Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CURTIS CE 2102-brak obrazu.

11 Sie 2006 20:20 1125 7
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich elektroników:D

Mam taki problem. Po włączeniu Tv Curtis CE 2102 słychać tylko glos, a na kineskopie widać cienki różowy pasek mniej więcej w połowie ekranu.
    Jestem początkującym elektronikiem i nie wiem co może być przyczyną. Wymieniłem scalak TDA 1170 na taki sam i nic to nie dało. Podmieniłem go na TDA 1170N i nie przynosło oczekiwanych rezultatów. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Pionowy czy poziomy ten pasek? Sprawdz płytkę kineskopu.
  • Poziom 30  
    No ewidetnie nie ma odchylania.Sprawdz czy to aby napewno nie scalak odchylania,lub zimne luty na wyjsciu do cewek odchylania (sprawdz czy sa jakies napiecia na nich)
  • Spec od TV
    Jeżeli padł Ci TDA1170S to obowiazkowo trzeba wymienic C302-100uF/50V i napewno spalił się rezystor R320-10R/1W.
  • Poziom 2  
    Pasek na kineskopie jest poziomy. Serdeczne dzięki za wskazowki. Jutro wszystko sprawdzę i dam znać czy Tv wystartował. Pozdrawiam.
    ..................................................................................................

Dzięki za wskazówki Tv wystrtował tylko mam mały problem z obrazem. Jest rozbieżny u gory i u dołu kineskopu i nie wiem jak go wyregulować żeby zaskoczył. Proszę o pomoc.
  • Poziom 2  
    Dzięki serdeczne. We środę wymienię i dam Ci znać jak Tv chodzi bo w poniedziałek biorę urlop.

Dodano po 7 [minuty]:

Jeszcze jedno mnie interesuje. Mam drugiego takiego samego Curtisa od klienta z takimi samymi usterkami jak ten pierwszy. Ile Twoim zdaniem może kosztować naprawa bo nie wiem ile mu policzyć za uslugę jak będzie gotowy? Proszę o szczerą odpowiedż i z góry dziękuję.