Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Amator 2 Stereo -jak poprawić wydajność i wyrczenie ?

11 Sie 2006 23:43 1888 5
 • Poziom 1  
  Mam problem z wzmacniaczem Unitra Diora - Amator 2b Stereo. Wzmacniacz nabyłem od taty, ale głośniki (TONSIL) które były zainstalowane w kolunmach wyniszczały, a dokładniej górne amortyzatory membran łączące je z obręczą. Doszedłem do wniosku że nie ma sensu ich remontować; więc kupiłem nowe głośniki (z tych nowocześniejszych) są to jakieś tajwańskie dosyć dobrze wykonane: | 2x soprany okolo 35W 8 ohm| i |2x basy też kolo 35W i 8 ohm|. W jednej kolumnie bas z sopranem są połączone równolegle, z czym - pomiędzy sopranem a basem jest kondensator. PROBLEM tkwi w tym że gdy podkręce głośność na dość dużą, głośniki charczą. Tak samo jest wtedy gdy podkręce basy (niekoniecznie na full). Czy to może być wina tego że wzmacniacz pracujew standardzie z głośnikami o mocy okolo 15W ?? czy może pasmo przenoszenia nie jest mabilne z nowszymi głośnikami ?? czy może padły mi kondensatory od filtrów dzwięku ?? Proszę o fachową pomoc :)
 • Poziom 14  
  Witam.
  Problem może występować przez to, że moc wyjściowa jakądysponyje wzmacniacz w w.w. odbiorniku ma niską moc (nie pamiętam 10 albo 15W).
  Pozdrawiam.
 • Poziom 41  
  1 przesterowyjesz wzmacniacz
  2 kondensatorki na wyjsciach głośnikowych do wymiany..
  3 wzmak pracuje z pojedynczym napięciem
  4 to hubryda, a nie klasyczny układ, jest mniej wytzrymalszy na wszelkieg rodzaju przestery
  5 dupny preamp :D
 • Poziom 26  
  Najlepiej to sprawdzić na pewnych kolumnach np. Alton lub Altus. Oszczędzisz czas i pieniądze. Podając tylko to co odczytałeś z głośników w kolumnach nabytych nic sensownego nie wnosi a sądząc po układzie pracy głośników to zwrotnica żadna.
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  to ze charcza swiadczy ze nowe glosniki nie wyrabiaja, sa po prostu za slabe!
  wspolczesne glosniki nie maja podanej na obudowie mocy sinus, tylko rms,max itp, a te wartosci sa wieksze duzo od sinus. w rzeczywistosci glosnik majac podana wartosc np.50W ma jej np.10W.
  podlacz dla porownania jakakolwiek kolumne tonsila(zawsze podawali sinus) i zobaczysz roznice....
 • Spec od sprzętu Unitra
  Amator-stereo niema zbyt dobrego wzmacniacza bo tylko 2×10W, wiec niema się co spodziewać, ze będzie on grał super. Druga sprawa to może kupiłeś głośniki marnej jakości! Wymiana kondensatorów nic Ci nie pomoże - Jest to bzdura!!!