Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator COMBO3 - Wasze opinie

Marcel906 11 Aug 2006 23:45 2718 9
    Marcel906
    Level 12  
    Witam.
    Zamierzam kupic sobie wlasnie taki programator (www.progstar.com.pl) i chcialbym poznac Wasze opinie na jego temat. Chodzi mi o awaryjnosc, problemy wystepujace w praktyce itp.. Czy rzeczywiscie robi wszystkie wymienione na stronie uklady?
    Na forum nie znalazlem zbyt duzo informacji na jego temat.
    A moze macie jakies inne propozycje programatora w porownywalnej cenie (COMBO3 - 160zl zestaw do samodzielnego montazu)?
    Dzieki za informacje i pozdrawiam.
    Marcin
  • Helpful post
    knmp
    Level 26  
    Witaj

Mam combo3 (soft 3.2) i korzystam z niego sporadycznie. Combo3 jest praktycznym programatorem i nie było z nim większych problemów... piszę "większych" gdyż miałem dawniej problemy z programowaniem pamięci 93cxx w srodowisku XP, błędy odczytu i zapisu, natomiast w 98 i Me było ok. Problem ten był znany i zgłaszany już kilkukrotnie producentowi Progstar, obecnie jest już procesor z nowym softem, zapewne problem ten został rozwiązany.

Kup jedynie procesor i płytkę, resztę elementów bez problemu skompletujesz w dowolnym sklepie elektronicznym :)

pozdr KN
  • Helpful post
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Skoro szukałeś na forum to pewnie widziałeś że psioczyłem na tą maszyne - padła.

Zbudowałem, działał od razu wszystko ładnie, jednak czas mu nie służy, po 2 miesiącach leżenia w szafie
    przestał działać poprawnie, raz komunikuje się z komputerem, raz nie, przy czym na 10 prób zacznie gadać, 2051 nie udało mi się poprawnie zaprogramować, a na dodatek programował go baaaardzo długo.

Nawet nie chciało mi się próbować go naprawiać, SI-prog bije go na głowe pod względem pamięci, do PICów Siprog, do AVRów SIprog, AT89C52 combo nie chciał mi zaprogramować, ale układy mogły być trefne, teraz jest AT89S2051 i nie widze sensu budowania programatora równoległego do starych Atmeli.

SI-prog przy nieporównanie niższych kosztach i skomplikowaniu, działa znacznie lepiej, szybciej i nie trzeba się bawić w uważanie żeby nie uwalić portów przestarzałej 51 która siedzi w programatorze.

Dla mnie COMBO3 to badziewie, ale to tylko moje zdanie - zawiedzonego użytkownika, może tylko mój był taki trefny
    Marcel906
    Level 12  
    Witam.
    Dzieki za zainteresowanie.
    Widze ze zdania Uczonych sa podzielone :)
    Moze Twoj programator lezac w szafie 2 miesiace uderzyl sie w cos i zrobil mu sie jakis zimny lut po prostu :)
    Co do ukladow AT89Sxx, to z tego co wiem COMBO3 ma ISP, wiec jest mozliwosc programowania szeregowego. Probowaliscie moze jak dziala?
    Jeszcze jedno pytanie. Czy korzysci plynace z zainwestowania w nowy soft (50zl) sa porownywalne do jego ceny?
    Na razie 1 - 1. Moze ktos jeszcze sie wypowie? :)
    Pozdrawiam.
    knmp
    Level 26  
    McRancor miał niestety złe doświadczenia (może bład montażu kwarc źle startuje ?, a może problem z systemem komunikacją) ale rozumiem jego rozgoryczenie... sam gdy dopadły mnie problemy z odczytem pamięci w COMBO3 na poczatku miałem go dosyć...nie zauważyłem że czytane zawartości są błędne.... czytał zawsze tak samo ale źle pod winXP i gdy proc zabił się o soft z eepromu rozpoczeły się poszukiwania przyczyny.
    combo to prosta konstrukcja '51 i max232 problemy wynikały w dużej mierze z obsługi RS pod winXP.

Obecnie mój combo działa i wykrywany był zawsze, ISP nie wykorzystywałem, 2051 i PIC dał się czytać i programować pamięci 93s 93c również. Mam inne programatory i do combo sięgam jedynie sporadycznie przy 93Sxx.

pozdr KN
    McRancor
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Była to ewidentna wina procesora, kwarc zmieniałem, luty sprawdzałem, PCB była od nich. Jeśli chodzi o ISP, programuje jak każdy programator ISP, nie wiem czy szybko, bo programowałem małe procki.

Kolega miał combo i uwalił port w 51 sterującym, na tym skończyła się jego przygoda z tym programatorem. 12V napięcia programującego które występuje na kilku pinach, zwarte do innego pina skutecznie pozbawia procesor sterujący nogi.

Za tą cene wolałbym willema, każdą część można wymienić i są tanie, można zbudować w domu z popularnych scalaków
    Marcel906
    Level 12  
    Mam dylemat, bo chcialbym dobre za malo kasy :) Ale tak to tylko w Erze...
    Za ile mozna kupic gotowego Willema? Duzo taniej wyjdzie robic samemu?
    W tej chwili potrzebuje programatora glownie do '51, ale pozniej bedzie potrzebny rowniez do innych ukladow..
    Mozecie dac jakis link do danych o Willemie? Willem programuje rownolegle starsze Atmelki (89Cxx), czy tylko szeregowo? Co do COMBO to pasuje mi wykaz ukladow, ktore obsluguje..
    pozdrawiam
  • Helpful post
    kamyczek
    Level 38  
    wilem nie ma zby dobrych recenzji użytkowników w nim wilele jest przypadkowosci jak dla mnier zbyt wiele combo robi mniej ale działa poprawnie choc jego przeznaczenie bylo ukierunkowane na uklady uzywana w kartach tvsat ...
  • Helpful post
    wojtekkkk79
    Level 2  
    Z całą odpowiedzialnością mogę Ci polecić ten programator, zakupiłem go około 2,5 roku temu, jako zestaw do montażu (kwota wtedy około 150zł). Przez czas studiów służył mi BARDZO DOBRZE, kiedyś kolega mi uszkodził główny procesor - włożył odwrotnie 89c2051 i od tamtej pory nie Combo nie programowało mi małych atmeli. Zakupiłem wtedy nowy procesor sterujący pracą programatora z nowym softem i działa do tej pory bezawaryjnie.
    Aha i przy zakupie nowego softu - otrzymałem zniżkę od firmy Progstar ponieważ byłem już ich klientem, tak więc zarówno urządzenie jak i firmę moge polecić z czystym sumieniem. Używałem go do programowania małych, dużych '51 oraz AVR, prawdopodobnie były jakieś problemy z programowaniem pamięci, lecz upgrade softu wystarczał. Ogólnie polecam.
    Marcel906
    Level 12  
    Chyba zdecyduje sie na COMBO. Potrzebny mi jest wlasnie na czas studiow. Dzieki wszystkim za pomoc.
    Oczywiscie mile widziane kolejne uwagi na temat programatorow - zawsze komus sie one przydadza..
    Marcin