Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba problem z systemem

Deloox 12 Sie 2006 18:36 2296 12
  • #1 12 Sie 2006 18:36
    Deloox
    Poziom 16  

Witam. Kupiłem niedawno laptop Toshiba i dostałem razem z nim płytke z oprogramowaniem. W momencie gdy bootuje go z tej płyty system sie instaluje lecz czysci wszystkie partycje usuwa je i zostaje tylko C:. Próbowalem zainstalowac inny system w języku polskim, lecz wtedy mam problem z odpaleniem tej płyty w celu zainstalowania sterownikow. Czy da rade jakos to obejsc , np skopiowac sterowniki z katalogu windows lub cokolwiek zebym nie tracil wszystkich danych za kazdym reinstallem?

0 12
  • #2 12 Sie 2006 19:05
    adamjk
    Poziom 24  

Czemu nie napisałeś jaki to model i nie opisałeś poszczególnych kroków przy odtwarzaniu systemu?

0
  • #3 12 Sie 2006 20:02
    Deloox
    Poziom 16  

toshiba a105-s2141 Krokow nie podalem bo za każdym razem jak bootuje z plyty ktora dostalem z laptopem niszczy partycje i je kasuje wiec. i to jest najwiekszy problem. Bo moge miec angielski operacyjny, tylko zebym nie tracil danych. No jeszcze windows a z tej plyty nie moge odpalic pod windowsem, czyli jak chce odnowic system musze zrobic recovery i wtedy trace wszystko. ( cos w stylu obrazu dysku) Przywraca seryjny stan kompa.

0
  • Pomocny post
    #4 12 Sie 2006 20:13
    piooo
    Poziom 29  

I dokładnie tak ma być jak opisałeś , Toshiba tą płytą przywraca system do ustawień fabrycznych. Powiem Ci co ja zrobiłem , poprostu odpuściłem sobie tą ratunkową płytę i cały system , w który został wyposażony laptop i zrobiłem sobie go tak jak mi pasuje. Co do sterowników ,bardzo łatwo je znajdziesz np.tu - http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bi...G/download_drivers_bios.jsp?LNG=20&service=CE . Nie bardzo rozumiem po co tak często reinstalujesz system , ale jeśli tak lubisz to zaistaluj sobie system , zoptymalizuj go i zrób sobie obraz np Norton Ghost'em , i będziesz mógł go przywracać dowolną ilość razy . pozdrawiam

0
  • #5 12 Sie 2006 20:17
    c2h5oh
    Moderator

Cześć.

Prawdopodobnie nie masz płyty instalacyjnej z windowsem, tylko bacup zrobiony np. Ghostem.
    Tak się robi, gdy mamy postawić system na wielu identycznych komputerach.
    Stawiamy system na jednym, instalujemy potrzebne drivery i oprogramowanie, a następnie robimy kopię dysku i powielamy gotowca na innych komputerach.
    Prawdopodobnie masz taki obraz zainstalowanego systemu i dla tego wywala Ci partycje.
    Po prostu, jest to obraz instalacji z jedną partycją.
    Zapewne płyta którą masz, nie ma hologramu ...

0
  • Pomocny post
    #6 12 Sie 2006 21:05
    piooo
    Poziom 29  

Jest tak jak mówisz Kolego c2h5oh , ale to jest zupełnie legalna płyta z obrazem , którą dostarcza Toshiba wraz z komputerem i służy jak napisałem do przywracania systemu do stanu fabrycznego , pozdrawiam

0
  • #7 12 Sie 2006 21:23
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Zgadza się, bo mam taką płytę do mojej Toshiby 4600 :) .
    Jest jak najbardziej legalna (z komputerem do którego jest przypisana )
    Jednak to nie jest płyta instalacyjna systemu operacyjnego, lecz tylko kopia bezpieczeństwa wykonana z konkretnej instalacji.
    Gdyby to była instalka, to można by było zainstalować system według własnych potrzeb (np. dwie lub więcej partycji).
    Z kopii można odtworzyć tylko to, co było już przez kogoś zainstalowane, bez możliwości jakichkolwiek zmian podczas przywracania systemu .

0
  • #8 12 Sie 2006 21:30
    adamjk
    Poziom 24  

Ja w mojej Toshibie 4320 podzieliłem dysk na dwie partycje, sformatowałem i potem z oryginalnego CD zainstalowało się wszystko na C:, fakt faktem, że to było Win 98 SE. D: pozostało nietknięte.
    Na stronie Toshiby jest prawie wszystko, więc można też instalować instalować system od zera.

0
  • #9 13 Sie 2006 01:35
    Deloox
    Poziom 16  

Dzieki piooo by było spoko, ale nie ma tam mojego modelu A105-s2141. Próbowałem wziąć stery z innych modeli z karta np ati i nie wykrywa. Na innej stronce toshiby znalazłem sterowniki. Tylko 2 i to do modemu. Troche kapa.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Sie 2006 12:05
    piooo
    Poziom 29  

Rzeczywiście , wszystkie modele są a A105 nie ma , ale może trzeba pójść od innej strony czyli https://support.ati.com/ics/support/default.asp?deptID=894&task=knowledge&folderID=27 , i po kolei pozycje : Windows XP Drivers and Software /Notebooks with ATI Graphics i teraz masz dwie pozycje : Catalyst Mobility 6.7 for Windows XP i HYDRAVISION - For RADEON and Mobile ATI Products , możesz spróbować obie przy czym instalacje nie spowodują żadnego konfliktu gdyż instalator bada możliwość upgrade , więc możesz sobie nadinstalować nowszą wersję od posiadanej teraz , radzę zacząć od HYDRAVISION , myślę ,że zadziała. pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #11 13 Sie 2006 12:11
    jacknn

Poziom 21  

jest taka metoda, zawsze robię tak swoim klientom, mianowicie:
    1. podłączam jakiś dysk na USB
    2. bootuje z dosa i odpalam GHOST'a
    3. robię obra systemu na dołączony dysk
    4. tworzę nowe partycje na docelowym dysku
    5. przywracam system na pierwszą z załozonych partycji
    6. warto potem ten obraz zapisać sobie na ołycie DVD, zrobić ją startową i dorzucić ghost'a
    potem wystarczy tylko zabootować i odstawić system.

Pozdrawiam

0
  • #12 15 Sie 2006 19:32
    Deloox
    Poziom 16  

W momencie gdy komp jest po reinstalu i ma odnowiony system, wkladam płytę producenta i otwiera mi się okno, i moge normalnie wybierac opcje, ktore chcę doinstalować lub inny software do laptopa. Nie działa ta plyta jednak pod Xp proffesional, pokazuje się błąd. System instalowany z tej płyty to Home edition, Więc nie byłoby problemu jakbym skołował polski Home edition, i stery bym miał z tej płyty. Chyba ze ona działa tylko wtedy jak robisz recovry system z tej płyty.
    Pioo: Stery do modemu, dźwieku, wireless itp. powinny śmigać z innych modeli. Poprostu niechce tego robić odnowa i sprawdzać bo znowu strace wszystko.

0
  • #13 11 Wrz 2006 11:44
    DJMark
    Poziom 9  

jesli masz toshibe i płytke z obrazem systemu (bo taka masz.. tez mam toshibe) to po instalacji z tej płyty masz wszystkie potrzebne sterowniki i programy. Jesli chcesz zrobic partycje najpierw zainstaluj system a potem podziel partycje np partition magicem. Jeśli chcesz zmienic system lub boisz sie utraty danych możesz wszystkie sterowniki znaleźć na płycie i zainstalowac je ręcznie. Musisz to jednak zrobic na czuja. Explorujesz płyte, znajdujesz katalog ze sterownikami i domyslasz sie który jest od czego ;) niestety.. np ja mam wszystkie sterowniki i obrazy programów w katalogu COMPS

0