Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Partner airbag świece błąd

12 Aug 2006 19:15 7043 13
 • Level 14  
  Witam
  Mam problem z Partnerem 1,9D 2002r. Pierwszy problem to świece żarowe:
  - Nie grzały wogule... popalone bezpieczniki były, po wymianie bezpieczników grzeją... ale ile?:| 40 sekund bez odpalania i dopiero sie wyłączają a po odpaleniu samochodu grzeją do około 50 stopni. Czy to możliwe żeby tak długo grzały?? Boje się żeby nie spalić świec.
  Drugie:
  - Pali sie kontrolka airbagu, euroscanem nie mogę się połączyć ze sterownikiem ruszałem już kostkami od napinaczy od poduszek i dalej nic... przy napinaczu od kierowcy do napinacza wchodzą z podłogi dwie kostki jedna od napinacza a druga od czujnika zapięcia pasu. Ale po co jeszcze jest trzecia ?? która nigdzie nie jest podłączona? może przez to ten błąd posiada ona dwa grube kable żółto zielony i chyba żółty. Rezystancja napinaczy to 9Ω?? czy to możliwe przecierz to zwarcie?
  - zegary takrze padły ale z tym już się uporałem
  - jeszcze był błąd silnika z czujnikiem prędkości oraz z grzaniem świec
  usunełem je i został jeden błąd "UNKOWN!" nieznany?? co to może być?
  Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc
  Pozdrawiam serdecznie sławek
 • Level 14  
  ??? prosze o jakąkolwiek odpowiedź
 • Level 13  
  Witam. Po pierwsze rezystancja napinaczy jest za wysoka i jest to typowy błąd peugeota. rozepnij wtyczki pod fotelami i zapnij zamiast napinaczy rezystory 2.2 Ω . granica błędu dla tego samochodu to około 0.5 Ω
  jeżeli kontrolka świeci światłem ciągłym to sterownik jest uszkodzony lub ma zapisany crash . Jeżeli kontrolka zgaśnie po podpięciu rezystorów - pozbądź się wtyczek i wstaw nowe. Powodzenia!!
 • Level 13  
  tak omomierzem , wbrew uwagą że poduszki mogą wtedy odpalić robię to od 10 lat. sterownik odpala poduchy napięciem ponad 30V. mnie nie zawsze odpalały na 12V:))), a co roku odpalam 1 szt.
  Pozdrawiam
 • User removed account  
 • Level 13  
  kontrolka świeci światłem ciągłym w przypadku uszkodzenia modułu, najczęściej w wyniku zapełnienia pamięci zderzeń, napięcie 36V jest pobierane nawet 100ms po uszkodzeniu akumulatora z (najczęściej trzech ) kondensatorów.
  spotkałem trwale uszkodzone sterowniki które jednak sobie mrugały
  pozdrawiam :D
 • Level 38  
  Niby masz rację z tym miernikiem, i znam kupę ludzi którzy mierzyli i są cali, poduchy też, ale jest taki program Mój pierwszy raz :D:D Faktycznie widziałem sterowniki uwalone, które mrugały, tyle, że błędu nie szło skasować. A wczoraj miałem fajne auto Mondeo 94 z wystrzelonymi poduchami, mrugał, a po zasymulowaniu poduszek przestał. To lubię.
  Ale gość zakładał poduszkę, więc sterownik też wymieniłem.
 • Level 13  
  fordy do 1996 nie zapisywały wypadku, nie było wymogu serwisowego wymiany sterownika, dopiero pazerność zmieniła ten fakt.
  Należy pamiętać że powypadkowy sterownik ( z zapisanym wypadkiem) będzie odpalał w razie potrzeby ocalałe poduszki i napinacze .
  Napięcie potrzebne do odpalenia zostało zwiększone ze względu bezpieczeństwa przypadkowe zwarcia w czasie jazdy mogłyby prowadzić do wielu katastrof , sam naprawiałem układ ze stopioną taśmą w peugeot 406 - facet zamontował sobie olbrzymi klakson z tira ale bez przekażnika, taśma rozpłynęła się jak masło niestety poduszka kierowcy odpaliła, dobrze że to był podjazd pod domem :))
  Ford poszedł troszkę dalej odpala poduszki prądem zmiennym dlatego w nowszych modelach nie wystarcza rezystor , poduszki mają pojemność...
 • Level 14  
  Witam
  Sterownik zresetowany włożony do samochodu i kontrolka airbag dalej świeci ciągle tak jakby sterownik był uszkodzony. Sprawdzalem przewody idzie ich 8 od poduszek i kilka innych biały czerwony zielony dwa fioletowe i jeden kremowy. Kremowy jest od wtyczki diagnostycznej. Czerwony biały zielony idą do chyba BSI? wiem że zielony nie ma przejścia chyba że patrze nei tą wtyczkę czerwony i biały mają przejście masa terz ma przejście.
  przydałby się jakiś schemacik żebym wiedział które kable posprawdzać...
  czasami same się włączają wycieraczki i nie idzie ich przez pewien czas wyłączyć uwalone BSI? Może przez to terz nie działają airbagi.
  Proszę o pomoc
  pozdrawiam serdecznie :D
 • Level 12  
  Miałem to samo w moim Peugeocie, wytnij styki pod siedzeniem i zlutuj kable to częsta usterka w Partnerze.
 • Level 26  
  Swiece żarowe działają prawidłowo.
 • Level 14  
  więc tak... świece ok pali bez problemu, w między czasie był jeszcze wymieniany akumulator bo było zwarcie na celi i alternator się kopcił.
  Co do airbagów to wymieniłem przełączniki zespolone z taśmą i jest po kłopocie( jakiś baran lutował taśmę od airbagu i przez to ten błąd także temat zamykam Wszystko wyjaśnione pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi:)