Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfra + na dwóch telewizorach przy pomocy magnetowidu

ruda111 12 Aug 2006 22:02 1647 5
 • #1
  ruda111
  Level 2  
  Witam,

  Zakupiłam cyfre+. Chcę mieć sygnał na dwóch telewizorach. Zdaje sobie sprawę, że będzie to ten sam program. Poradzono mi ażebym do tego celu użyła magnetowidu, korzystając z wyjścia typu euro/magnetowid na dekoderze. Podłączyłam kabel euro pomiędzy magnetowidem a dekoderem. Wpięłam antenę do wyjścia out w magnetowidzie i drugi koniec do 2 telewizora, i nic… Nie wiem co dalej… Czy korzystać programu AV na drugim telewizorze czy też programu stawionego przy pomocy opcji test ( białe paski na czarnym tle). Czy magnetowid musi być włączony?

  Anna
 • #3
  ruda111
  Level 2  
  2 telewizor jest 12m dalej. mogę użyć tylko kabla antenowego. Co to znaczy że magnetowid ma pracować trybie AV. Potrafie tylko włączyć na telewizorze kanał av. Jka rozumiem to jest klucz do rozwiązania problemu?
 • #4
  Qbuś
  Level 38  
  W magnetowidzie kanał AV jest włączany z pilota lub jest jako pierwszy(przed 1,2,3,itd.) musisz go znaleźć.Jeżeli już znajdziesz na magnetowidzie AV to włącz cyfrę (magmetowid też) i w telewizorze podłączonym kablem antenowym musisz znaleźć(ustawić) kanał na którym telewizor będzie odbierał sygnał z magnetowidu (przeważnie jest to kanał z zakresu od 30 do 40 )W magnetowidzie powinien być przełącznik "test" użyj go ,on generuje pionowe pasy.Muszą się znaleźć na telewizorze,jak znajdziesz to potem wyłącz test i zapamiętaj w telewizorze ten kanał na jakimś wolnym programie.To chyba wszystko.Do oglądania musi być włączona cyfra,magnetowid ustawiony na AV i telewizor niestety :cry:
 • #5
  elek77
  Level 24  
  Dlaczego niestety?. Przecież dodatkowo włączony jest tylko magnetowid i to tylko w czasie korzystania z bardziej oddalonego TV. Jak ktoś chce oszczędzić na rachunkach za prąd to może kupić dodatkowy zewnętrzny modulator (ale to też kosztuje), ten już ciągnie niewiele.
 • #6
  mirrek23
  Level 12  
  kup sobie tuner philips'a 3010 taki prosty i dodatkowo spliter z kartami podłączy ci to jakiś znajomy monter i po kłopocie, oglądasz sobie co chcesz na jakim chcesz telwizorze :D

  wszystko jest na allegro :D