Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć 6-przewodową instalacje do domofonu?

12 Sie 2006 23:38 2748 4
 • Poziom 10  
  Witam

  mam problem z domofonem ktoś go zdioł a ja mam go podłączyć tylko jest tak w domofonie jest 6 zacisków z trzeciego wystaje opornik mam sześcio żyłowy kabel i który kolor do którego zacisku? kolory są takiee czerony, szary, biały, zielony, niebieski żołty.

  Moderowany przez skryn:

  Przeniosłem z "Schematu/instrukcji/artykułu".

 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 28  
  Kolory przewodów nic nie mówią, bo przeważnie są indywidualnie uznawane przez instalatora. Jaka to marka i typ domofonu?
 • e-miernikie-mierniki
 • Poziom 10  
  Nazwe będe miał dopiero jutro, powiedz mi czy jest możliwość sprawdzenia miernikiem przewodów który ma iść na słuchawke otwarcie rygla.
  Z góry dzięki!!!
 • Poziom 28  
  Można sprawdzic. Spróbuję pomóc jak się dowiem co to za domofon.
 • Warunkowo odblokowany
  Witam ten rezystor o którym piszesz zapewne jest na zacisku mikrofonu,i ma za zadanie ograniczyć napięcie żeby nie powstawały wzbudzenia.Kolega ma rację kolory przewodów to indywidualna sprawa instalatorów.Zakładam że masz miernik najlepiej cyfrowy,najważniejsze to znależć przewód z tak zwaną.masą,sprawa potem jest juz prosta.Szukaj następujących napięć:
  mikrofon - ok.11v
  słuchawka - ok 4v jak potrzymasz odrobinę dłużej zobaczysz że napięcie wyraźnie spada to nieomylny znak że ten przewód to słuchawka
  zamek czyli elektrozaczep w zależnosci od zastosowanego transformatora zasilającego - 12v przeważnie zmiennego
  tak zwane wywołanie w momencie gdy ktoś trzyma przycisk w kasecie ok 13v
  Wszystkie napięcia należy mierzyć względem masy ponieważ prąd płynie od plusa do minusa,jeśli żle znajdziesz masę wtedy unifon może nie pracować poprawnie.Niektóre aparaty rozmawiają nawet źle połączone,ale nie ma np. wywołania,czy słychać warkot w słuchawce.