Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony CCD-TR820E i kasety Hi8

13 Sie 2006 01:38 2998 4
  • Poziom 2  
    Witam, ostatnio kupiłem kamerę CCD-TR820E z trzema kasetami: dwie szt. video8 oraz jedną (nowiutką) Hi8. Na kasetach video8 wszystko jest OK natomiast po nagraniu oraz obejrzeniu z Hi8 przy dużych różnicach kontrastu pojawiają się małe czarne zaciągnięcia jakby plamki.
    Bardzo proszę o jakąś radę, zamierzam dokupić kilka kasetek. Czy duża różnica (dla amatora) jest w jakości między video8 i Hi8 ?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi oraz pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Według mnie jest duża różnica między obrazem z kaset Hi8 i Video8. Ksaeta Hi8 której użyłeś, mogła być wcześniej narażona na jakieś silne pola magnetyczne lub nie jest zbyt dobrej jakości. Być może to sprawa kamery i dlatego była do sprzedania. Są w inernecie fora o wideofilmowaniu i tam możesz szukać informacji jakie kasety są obecnie polecane. Kup taką jedną lub pożycz od kogoś może coś się rozjaśni. Jeśli to wina kamery to z czasem objawy mogą być też widoczne na kasetach Video8.
  • Poziom 27  
    Prawdopodobnie są to początki zużycia czytników głowicy.Zapis w Hi8 odbywa się w zakresie wyższych częststliwości i głowica już nie wyrabia.Na zwykłych 8mm objaw zużycia może być jeszcze niezauważalny.Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Dziękuje za odpowiedzi, rzeczywiście prawdopodobnie głowica może być zużyta, po nagraniu jeszcze dwóch kasetek video8 problem jest również na tych kasetach. Spróbuje jeszcze przeczyścić głowicę ponieważ właśnie dowiedziałem sie że kamerka nagrała tylko ok 10 kasetek od nowości (kupiłem ją od dobrego znajomego więc raczej mu wierze). Co sądzicie o oryginalnych kasetach czyszczących SONY a może lepiej spirytusem?
  • Poziom 24  
    Jeśli masz wprawę to polecam spirytus (izopropanol). Oczywiście chyba wiesz że nie czyści się głowicy patyczkami z watą (najczęstszym zabójcą czytników :)). Kasetę czyszczącą poleciłbym gdyby była do użytku profesjonalnego (gwarancja jakości). Jeśli taką trafisz to przestrzegaj czasu czyszczenia (chyba jest instukcja :)), bo zbyt długie czyszczenie równa się zjechaniu czytników (wkładasz kasetę na kilka-kilkanaście sek. i wyjmujesz). Większość kaset czyszczących to szajs. A swoją drogą jeśli kamera nagrała 10 kaset to nie mogła się ubrudzić głowica, chyba że kasety były lipne.