Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje Beyma 15LX60 w wersji 4ohm?

13 Sie 2006 02:19 2603 11
  • Poziom 12  
    Witam!
    Zauważyłem na allegro Beymę 15LX60 w wersji 4 ohmowej, a że nigdzie nie ma żadnej wzmianki jakoby istniała taka wersja (nawet na stronie producenta) stąd moje pytanie czy jest oryginał czy może sprzedający coś pomylił?
    Tutaj link do głośników o których mowa:
    www.allegro.pl/item120747894_estradowy_glosnik_niskotonowy15_lx_60_beyma_2szt.html
  • Poziom 19  
    Kilka lat temu beyma robiła swoje głosniki także w "4 omach". Teraz tylko wyłącznie robią 8Ω. To mogą być oryginały, ostatnio znajomy kupił 400W 15" beymy też 4Ω - grają zawodowo.
  • Poziom 13  
    Na tej fotce :
    http://img112.imageshack.us/my.php?image=dsc00007ep5.jpg
    wyraźnie widać obok przyłączy piecząkę na membramie 4Ω więc wygląda na to że są to faktycznie 4omowe głośniki, przypuszczam że parametry zostały skopiowane se strony producenta (od wersji 8Ω) i dla tego jest nieścisłość.
  • Poziom 39  
    Mnie zastanawia fakt, ze ktoś sprzedaje nowy głośnik za 500zł, przy cenie nowego u dealera równej 830zł?
  • Poziom 39  
    Może ktoś kupił STXa w koszu Beymy lub Beymę po regeneracji.
  • Poziom 2  
    Witam! Przypadkowo natknełem się na dyskusję o głośnikach, które to ja sprzedałem na allegro i nie wiem w czym problem. Wersja 4 ohmowa istnieje co można wyczytać na wewnętrznej stronie membrany, jest także fotka orginalnego opakowania głośników z nadrukiem firmy Beyma, głośniki były nowe nie instalowane jeszcze w kolumnach co może potwierdzić kolega, który je kupił bo wysłalem je w orginalnych opakowaniach.
  • Poziom 14  
    Witam,
    O wersje w ilu ohmach jest głośnik najlepiej pytać producenta lub jego przedstawiciela w Polsce. Ja składając zestaw i dobierając głośniki nigdy nie zetknąłem się w opisach że któryś głośnik jest w 4ohm. Wszędzie podają 8ohm. Po telefonie okazało się, że na zamówienie moga mi ściągnąć wybrany głośnik w wersji 4 ohmowej. I tak właśnie się stało.
    Pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Witam

To ja osobiście kupiłem te gośniki i jestem z nich bardzo zadowolony.

I jest to wersja 4 ohm czyli taka jaką poszukiwałem.

Nie są to jakieś STX-y jak straszył ktoś na forum są to nowiutkie BEYMY 15LX60, fabrycznie zapakowane i pachnące zapachem fabrycznej świeżości.

Mam też jeden głośnik BEYMA 18LX60 który kupiłem za 160 zł ale jest nie sprawny, bo cewka jest przegrzana i w dodatku podczas transportu magnes sie rozdzielił, ale przewinę go i bedzie jak nowy.

Zawsze chorowałem na Beymę. Eminence mi coś lekko nie pasuje, gdyż ich cewki są nawijane na kaptonie, a mam złe doświadczenia za tym materiałem ,przweiajłem wiele głośników na kaptonie nawet JBL-e. Jest to parszywy materiaŁ, wystarczy , że cześć cewki która znajduje się nad nadbiegunnikiem górnym się lekko przydrzeje, kapton się kurczy i cewka zaczyna spadać no i głośnik do bani.

Miałem zamiar kupić takie głośnhiki w przyszłości ale cena nowych jest trochę zaporowa bo za dwie trzeba dać 1660 zł, a ja dwa miesiące temu kupiłem opla Corsę z roku 1992 za 1700 zł ,zarejestrowna w kraju i sprawną. Nadarzyła się okazja na Allegro i trzeba było skorzystać.

Nie wiem czemu nikt nie chciał kupić. Nie mój problem.

Ale tak. Jeszcze w przyszłości muszę dokupić takie dwa ponieważ chcę uruchomić dwie potężne skrzynie tubowe na 2x15 cali. Wzmacniacz mój to ADS 2000 LX i na kanała daje 1000 W właśnie przy 2 OHM, czyli dwie Beymy 4 ohm daję na dwa i jest tak jak powinno być.

Dołączam zdjęcia tych głośników i tej jednej szkrzni.

w skrzyni były zamontowane też 15 cali ale firmy Pabel, przy większej mocy waliły cewkami o magnes i miały żałosne parametry.

Myślę że z Beymami będzie o niebo lepiej.
  • Poziom 2  
    Witam! Mam jeszcze 2 szt. Bayma 15LX60 4 ohm a jeśli dobrze zrozumiałem zamierzasz rozbudować swój system to mogę je sprzedać.
  • Poziom 19  
    Tak. Dokładnie.

Planuję uruchomić dwie takie skrzynie jakna zdjęciu, ale tak w niedalekim czasie. Jak masz jeszcze dwa to dobrze. Było by ok.