Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[CB Radio] - CB CObra - ręczniak, a może inne ? (beginner)

SilentMan 13 Sie 2006 12:23 1173 6
  • #1 13 Sie 2006 12:23
    SilentMan
    Poziom 10  

Witam,
    Dopiero zaczynam zabawę z CB Radio. Kupiłem sobie takie radio:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=120521535
    i mam pytanie, czy to będzie dobre radio dla początkującego? Czy wyciągne na nim w samochodzie chociaż 5 KM? Czy jeśli do tego radia zastosuje antenę na magnesie (radio rzekomo ma przejściówkę) to zwiększy się zasięg?
    A może lepiej zrezygnować z tej aukcji (jeszcze nie dokonałem przelewu, i pierwszy raz dokonywałbym rezygnacji) i kupić coś innego? Bo prawda jest taka że kupiłem to radio 'w afekcie' bez większego zastanowienia ;)

P.S.: Nie chcę niszczyć swojego samochodu i montować w nim CB, dlatego wybrałem 'ręczniaka' ;)

• #2 13 Sie 2006 13:08
    Serwik
    Poziom 12  

Witam
    Powinieneś być zadowolony .Ja używam radia przenośnego w samochodzie mniej więcej tej samej klasy tzn też posiada odłączane akumulatory, wejście na mikrofonogłośnik ,możliwość przyłączenia zewnętrznej anteny.Oczywiście musisz zastosować antenę zewnętrzną.Nie polecam magnesówek lakier bardziej się zniszczy w porównaniu do mocowanej na klapie.Pozdrawiam.

• #3 13 Sie 2006 13:25
    jackantenna
    Poziom 15  

Radio OK, z tym, że w samochodzie trzeba go gdzieś przymocować i najlepiej zasilać z instalacji samochodowej. Kupując radio samochodowe, (typowe np ALAN, MIDLAND, itp ) niekoniecznie trzeba "kaleczyć" samochód...! Jak przenoszę radio z jednego samochodu do drugiego, to podłaczam zasilanie pod zapalniczkę i stawiam magnesówkę na dachu. A radio leży sobie między siedzeniami...
    Jeżeli chodzi o antenę to jeżeli często korzystasz z radia to popieram zdanie kolegi powyżej, że lepiej na klapie bagażnika na uchwycie.
    Jeżeli chcesz korzystać z samego radia ręcznego z anteną helikalną, to też można, ale nie licz na duży zasięg, może do 1km?, ale to zależy od wielu czynników, niezależnych od samego radia (teren, pogoda, itp), zatem jeżeli większy zasięg, to antena na zewnątrz np ML 145 ?
    Jack

• #5 13 Sie 2006 13:41
    jackantenna
    Poziom 15  

To radio i antena wygląda fajnie. Pamiętaj tylko, że jeżeli radio będziesz często używał to po pewnym czasie uszkodzisz kabel od częstego przytrzaskiwania drzwiami.
    Nie mam doświadczenia w COBR-ach, ja używam ALAN 100 i ALAN 48 +, to drugie jest bardzo fajnym radiem ale nowe kosztuje ok 400 zł.
    Głosuję za tą COBR-ą, ale to już twoj indywidualny wybór...
    Jack

• #6 13 Sie 2006 13:46
    SilentMan
    Poziom 10  

Tak wiem, że taka antena i kabel to nie jest najlepszy wybór, ale na razie chce tylko zobaczyć, przekonać się... ;) I jak mi się spodoba, to na dłuższą metę zamontuje sobie antene w inny sposób, nie na magnesie.

P.S.: Czy to radio ma wbudowany głośnik? Bo widzę że ma wyjście na zewnętrzny głośnik, ale w opisie de facto nie ma mowy o tym że to radio posiada głośnik :)

• #7 13 Sie 2006 14:03
    jackantenna
    Poziom 15  

Każde radio nowej generacji ma głośnik, pod górną pokrywą.
    Zresztą, używając radia jako antymisiakom przekonasz się, że duży zasięg nie zawsze jest potrzebny, bo pytasz o drogę np przejeżdzającego obok TIR-a....
    Jack

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo