Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozpoznać instalację ISO?

13 Aug 2006 12:34 1554 3
    User removed account
    Level 1  
    starosci
    Level 13  
    witaj
    nazwa iso pochodzi od systemu złączy stosowanych w sprzęcie car audio
    więcej informacji znajdzisz na stronie http://www.studio24.prv.pl/
    powodzenia
    User removed account
    Level 1  
    SlaweK
    Level 43  
    A w sumie do czego Ci to potrzebne ?

Różne firmy próbowały robić na swój sposób złącza do radii, niektórzy producenci samochodów również (Becker, Ford, BMW....) Ale życie a właściwie rynek wymusił na nich zmianę złącz ale nadal np na rynek amerykański stosowane są inne złącza a na rynek europejski inne. Większość jedna skłania się do normy europejskiej i tak np Becker kilka lat temu zaczął montować bardziej typowe złącza, Sony również choć nie wszystie modele. Norma ISO bardziej opisuje kształt złączki a nie wszyscy producenci tak samo ją okablowują i tak to że kostki pasują to nie znaczy że można podłączać radio do takich kostek. Należy najpierw sprawdzić co jest potrzebne radiu i jak to się ma do tego co jest w aucie.
    O tych złączach w różnych radia i samochodach właśnie traktuje strona kolegi Leszka. A jak nie rozumiesz to zrób zdjęcie swojego złącza opisz jakie auto z jakiego roku i dokładnie jakie radio to coś podpowiemy. Powiem więcej, nie wszycy elektrycy samochodowi dobrze to znają i często mają kłopoty z podłączeniem radia. Niedawno dość proste radio dla mnie podłączałem takiemu elektrykowi który kilkanaście lat naprawia elektrykę w samochodach. Więc kabelki, jak tematu nie rozumiesz to zostaw lepiej fachowcom, dobrym fachowcom bo podłączenie radia jest niby proste a widziałem takie instalacje którym niewiele brakowało do pożaru w aucie.

SławeK