Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie portu USB. Zabezpieczenie przed zwarciem. Kamerki internetowe.

13 Sie 2006 15:43 5201 4
  • Poziom 10  
    Witaj,

Podłączyłem do kompa 4 kamerki internetowe na USB, kable dorobiłem przedłużając je do 14m. Wszystko działa bez zakłuceń.
    Chodzi mi jednak o zabezpieczenie gniazda USB przez zwarciem bo prędzej czy później trafi się wandal co zerwie kamerke i może w ten sposób zewrzeć przewody.

Czy zmajstrowanie puszki w której będą szklane bezpieczniki podpięte do każdego kabla USB z osobna, pomoże?
    Ile mA powinien mieć taki bezpiecznik?
    A może macie inne pomysły?

Bardzo prosze o porade.

pozdr.
    Jacek
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Większość płyt głównych ma zabezpieczenie w postaci bezpiecznika. Jeśli chcesz koniecznie "dorabiać" swoje zabezpieczenia, to bezpiecznik 500mA i w zasadzie tylko jeden (na linii +5V) dla każdego portu.
  • Poziom 34  
    Cytat:
    przedłużając je do 14m

Tak poprostu przdłużyłeś kable, czy poprzez huby USB? Bo ile mi wiadomo, to bez hubów maksymalna długość kabla to 5 metrów.
  • Poziom 10  
    kitor napisał:
    Cytat:
    przedłużając je do 14m

Tak po prostu przdłużyłeś kable, czy poprzez huby USB? Bo ile mi wiadomo, to bez hubów maksymalna długość kabla to 5 metrów.
    Dałem 1 Hub wbudowany do przedłużacza 5m a reszta to zwykłe kable A-A M/F. Kamerki działają więc nie to jest problemem. Pytałem o zabezpieczenie przeciwzwarciowe na wypadek celowego uszkodzenia przewodu. Domyślam się że płyta główna ma zabezpieczenia ale jak coś padnie to nie będe biegał do serwisu a ja się na tym nie znam. Musze mieć coś prostego.
    Ot wymieni chłop bezpiecznik i z głowy...:D
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Masz rację.Z wymiana bezpiecznika na płycie może byc klopot a na pewno trochę pracy (wyjęcie płyty,odpowiedni sprzęt do lutowania no i bezpieczniki AMD)Mozesz zabezpieczyć wstawiając bezpiecznik bezzwłoczny na linii +5V.Wydajność prądowa gniazda USB = 500mA.Proponuję bezpiecznik 450mA i nie bedzie problemów.Jak wstawisz 500mA to nie wiadomo który pierwszy zadziała.