Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co się dzieje z telewizorem Sony KV - X2551D - czerwień?

maev 13 Aug 2006 16:34 1307 3
 • #1
  maev
  Level 2  
  Polecono mi Wasze forum jako fachową pomoc, której teraz potrzebuje. Po prostu przekleje wiadomość.

  Witam serdecznie forumowiczów.

  Zdaje sobie sprawę, że nie jest to forum przeznaczone do dyskusji na temat starszych modeli telewizorów kineskopowych (non - HD ). Ale potrzebuje pomocy i mam nadzieję, że uda mi się tutaj uzyskać kilka cennych wskazówek.

  Pare dni temu kupiłem w serwisie niestety używany telewizor 25'' Sony KV X2551D. Znalazł się tam pod wpływem uszkodzenia zasilacza, a ja skorzystałem z dobrej ceny. Mój 15 calowy Siemens wysiadł, a ja potrzebowałem "na gwałt" czegoś pod PS2 ..

  Oczywiście przed decyzją został mi pokazany sygnał TV z pobliskiej kablówki, obraz był stabilny i barwny. Sprzedawca również sprawiał wrażenie porządnego gościa.

  Po podłączeniu konsoli poprzez AV w domu, w oczy rzuciła się nieco spsuta geometria obrazu. Linie nie były proste, a kolory wyblakłe (regulacja kontrastu / jasnosci / koloru możliwa będzie dopiero jutro - odbieram pilot który obsłuży ten model). Zdjałem obudowe i pokrętłami na drukowanej płytce z tyłu kineskopu uregulowałem geometrie obrazu do satysfakcjonującego poziomu (biorąc pod uwage, że jest to telewizor używany - idealnie sie nie da).

  Wszystko ok (no może oprócz barw - ale to - pilotem ), z tym że jest jeden poważny szkopuł. Podczas zabawy (głównie na kolorze czarnym) widoczne są czerwone paski, które dość poważnie przeszkadzają. Wieczorem to strasznie widać, właściwie zamiast czarnego koloru jest czerwień. Próbowałem regulować napięcie kineskopu (pokrętło na płytce obok H.STAT) - udało mi się, czerwienii nie ma ale obraz jest strasznie przyciemniony. Bez kolorów i nic nie widać. "Normalnie" barwy są bardzo kiepskie (dominuje niebieski) i te czerwone paski ..

  Jak temu zaradzić, jak sie ich pozbyć? Może człowiek który mi sprzedał ten tv mi pomoże, ale co mu powiedzieć?

  A może po prostu wystarczy wyregulować kolor / kontrast / jasność z poziomu pilota? Mam nadzieję, że telewizor jest do odratowania :(

  pozdrawiam

  Paweł
 • #2
  Zdzisław Osmulski
  Level 30  
  Obawiam się że padłeś ofiarą sprzedającego ,objaw sugeruje że kineskop do wymiany(regeneracji) to dość powszechna usterka w tym modelu.Podaj ile zapłaciłeś?
 • #3
  maev
  Level 2  
  150 zl .. Ale podczas prezentacji u sprzedającego (tv kablowa) wszystko było w miare ok.

  Dzieki za odpowiedz, jestes pewny swojego zdania? W takim razie po prostu mu go jutro zwrócę.

  edit: Jest to model zdecydowanie pogwarancyjny. Ile bedzie mnie kosztowac ew. naprawa? Czy da sie go przywrocic do zycia?

  Dzieki za wszystkie odpowiedzi.
 • #4
  peter falk
  Home appliances specialist
  Jak się da zwróć odbiornik i zapomnij. Nie myśl nawet o ew. naprawach.