Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kolumny do pokoju 10m?

18 Aug 2006 12:40 9928 41
    Altus110
    Level 11  
    Co do bassu w altusach 110 to polecam ustawić pokrętła od wzmocnienia średnich i sopranów na minus albo zero bo wtdy bass słychać o wiele wyraźniej, altusy 300 niestety nie mają już takich pokręteł a szkoda bo te kolumny w paśmie średnim i sopranów mają czasem za duży temperament przez co bass słabo słychać i to powoduje wrażenie jakby za cicho grały ale to tylko wrażenie ;).
  • Helpful post
    Jectiv
    Level 17  
    Witam

Do 10m² nie potrzeba wielkich kolumn. Zawsze będzie problem z brzmieniem. Wystarczy przechylić głowę żeby był inny dźwięk.
    Ja dla mojej córki do tej samej wielkości pokoju kupiłem Denon SC-M51. To jest konstrukcja Mission robiona dla Denona. Po usłyszeniu od razu kupiłem następną parę do biura 15m²
    http://www.allegro.pl/item121544484_mission_for_denon_sc_m_51_monitory_w_super_cenie.html
    Grają z miniwieżą Denon DC1 moc wyjściowa tylko 2x20W, ale więcej przy tych monitorkach nie trzeba. Brzmienie bardzo dobre w każdej części pasma (już nie trzeba bass i treble podkręcać na max), dzięki temu nie musisz słuchać głośno żeby wszystko usłyszeć . Basy wystarczająco głośne i niskie (nie dudnią jak w Altusach). Wcześniej nie myślałem że z takich małych skrzynek można mieć taki dół pasma. Wokale i instrumenty akustyczne tak jakby wykonawca był przy tobie, stopę czujesz nawet jeżeli nie słyszysz dobrze na tle innych instrumentów. Świetna stereofonia i przestrzeń. Zaczniesz słuchać tych samych płyt jak nowej muzyki, usłyszysz szczegóły, o których wczesniej nie miałeś pojęcia, a przy okazji zaczną Cię wkurzać źle nagrane płyty.
    Za cenę 200zł to jak za darmo przy tej klasie brzmienia.
    Rację mają przedmówcy, którzy zachęcają do wybrania małych kolumn, monitorków uznanej marki, właśnie do małego pomieszczenia, brzmienie będzie podobne, lub lepsze.
    Pamiętaj że najwięcej szczegółów w muzyce jest w środkowej części pasma, więc nie tylko bas na pierwszym planie.
    Trzeba pamiętać że do tych kolumn musi być trochę powietrza za nimi, min 20cm. Najlepiej ustawić je na kolcach żeby regał nie grał razem z nimi, ewentualnie podstawki, wtedy można łatwo wybrać najlepsze miejsce ustawienia. No i koniecznie jakieś porządniejsze kable bo fabrycznie są cienkie.
    Zalecana moc wymacniacza do nich to 15 do 75W. Twój Technics SUV450 ma 2x50W więc akurat tyle co trzeba.
    Pozdrowienia
    User removed account
    Level 1  
    alnus
    Level 28  
    no to kup jakie ci się podobają i po kłopocie.
    Jectiv
    Level 17  
    Chyba nie potrzebujesz porady tylko potwierdzenia swojego wyboru.
    Jakoś nikt w sensowny sposób nie chce polecić dużych kloców do twojego pokoju. Na imprezki możesz sobie zostawić gdzieś w kącie te co masz.

Pozdrowienia
    alnus
    Level 28  
    B&W. z japońskich tylko niektóre modele Yamahy sa do czegos podobne. reszta to miniwieże, albo kino . z daleka omijać.
    User removed account
    Level 1  
    alnus
    Level 28  
    póki sam nie usłyszysz to i tak jak ktoś ci napisze, że się ołaca, albo nie opłaca, że zagrają , ładnie lub brzydko, nie będzie miało żadnego znaczenia, więc po co pytać? ktoś na forum już chwalił się, że kupił jakieś ONKYO, może to właśnie te i już je sprzedaje? poszukaj ...
    PZ IX
    Level 34  
    Luli wrote:
    ja mam 2 szt. Altus 300 w pokoju 4 m x 4 m i h*ja grają .... słabe są ... trzeba coś więkrzego :)

Może wpierw popracuj trochę nad akustyką pokoju, a nie od razu jedziesz na Altusach, jakby to była ich wina. :|
    User removed account
    Level 1