Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta bez autorun. Czy można zainstalować program bez użycia emulatorów?

13 Sie 2006 19:54 1501 4
  • Poziom 14  
    Witam wszystkich!

Mam obraz ISO płyty translatora do niemieckiego. Oczywiście translator się instaluje za pomocą programu Paragon CD/DVD menedżer wirtualnych napędów. Natomiast kopiując bezpośrednio pliki instalacyjne do innego katalogu translator nie chce się instalować. Pewnie chodzi o plik autorun.inf. Czy istnieje możliwość zainstalowania tego programy nie używając emulatorów i nie nagrywając płyty.
    Z każdą pomoc z góry dziękuję.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam, pewnie można, ale byłoby z tym dużo zachodu (można spróbować umieścić pliki w głównym katalogu dysku). Plik autorun.inf informuje o ikonie napędu, akcji po włożeniu płyty i pozycjach w menu napędu - może coś pominąłem, ale na pewno nie wpłynie na przebieg instalacji.

UPDATE:

Płyta jest pewnie zabezpieczona jakąś technologią, najwygodniej użyć obrazu.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 26  
    Nie, nie da się - płyta ma pewne "ukryte" dane, których na dysk bez robienia obrazu nie skopiujesz.
    I nie chodzi tu o autorun.inf
  • Poziom 16  
    w autorun.inf jest zapisany plik który odpowiada za rozpoczęcie instalacji [np kreator instalacji]. Z reguły jest to plik Setup.exe
    Płyta może być jednak zakodowana i to to zapobiega uruchomieniu jej poza napędem [z dysku twardego]
  • Poziom 21  
    Program "Alkochol" powinien rozwiązać problem, albo jakiś inny tego typu. Stwórz wirtualny dysk CD i myślę, że już sam będziesz wiedział co dalej zrobić. Pzdr.