Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Amica WMN 862m - brak grzania

romankacz 13 Aug 2006 23:14 4645 13
 • #1
  romankacz
  Level 12  
  brak regulacji temperatury , faktycznie grzałka nie grzeje ,jest sprawna ,termostat 90 stopni też ,czujnik w temperaturze pokojowej miał 240k w pralce wmn 862 m proszę o pomoc
 • #2
  Parol
  Level 17  
  Jeżeli grzałka jest włączana,a nie grzeje do odpowieniej temperatury bo za krótki jest czas grzania to uszkodzony jest moduł sterujacy.Jeżeli do tego wirowanie będzie odbywało się na niskich obrotach to należy wymienić moduł.
 • #3
  romankacz
  Level 12  
  zapomniałem dodać że na grzałce nie mam wcale napięcia ,grzałka jest sterowana z modułu?

  Dodano po 37 [minuty]:

  w obwodzie grzałki sprawdziłem termostat (sprawny przewodzi} czujnik NTC ma umnie w temp. pokojowej 240kom i doszedłem do programatora do styku B11 brak napięcia, z drugiego styku idzie mi na hydrostat i na moduł(jak uszkodzony moduł to co tam mogło się uszkodzić) a hydrostat powinien mieć styki zwarte?
 • #4
  Parol
  Level 17  
  A czy wogóle przełaczaja się styki hydrostatu?
 • #5
  romankacz
  Level 12  
  raczej tak , jak to sprawdzić?,podłączyłem się na krotko.kabelkiem grzałkę z ze stykiem 14 hydrostatu -uruchomiłem pralkę grzałka grzała ale przez cały czas nawet w czasie płukania:cry:
 • #6
  Parol
  Level 17  
  Podłaczyć miernik do styków 11-14.Następnie dmuchnąc w hydrostat i spawdzić czy styki się przełączają.To trzeba sprzwdzać na wyłaczonej pralce z sieci.Nastepnie włączyć pralkę i przy pobieraniu wody posłuchać czy hydrostat przełącza styki.Jeżeli przłączył styki i pralka przestała na bierać wodę to dla pewności wyłączyć pralkę odłączyć przewody i sprawdzić zwacie styków 11-14.
 • #7
  User removed account
  User removed account  
 • #8
  romankacz
  Level 12  
  Dzięki za interesowanie się tematem,na styku 14 mam napięcie , toraczej hydrostat przełącza styki.Bęben przez cały czas pracuje nie zaczymuje się,na grzałce nie pokazuje się napięcie.Skąd jest zasilana grzałka wg. schematu to z termistora i z programatora-na programator z hydrostatu i z elektroniki. W jaki sposob jest rozwiązana ta regulacja na tej elektronice
 • #9
  jmk
  Level 28  
  Uszkodzony programator - jeśli tak go można nazwać- tam jest załączany drugi przewód do grzałki; można to naprawić jak masz drugi programator takiej konstrucji- pękają ruchome styki (blaszki) i stąd brak napięcia na grzałce (230V).
 • #10
  eeban
  Home appliances specialist
  romankacz napisał

  czujnik w temperaturze pokojowej miał 240k w pralce wmn 862 m

  o wiele za dużo jesli mnie pamięć nie myli to winno byc około 20kΩ
 • #12
  romankacz
  Level 12  
  dzięki , bezpośrednio na stykach grzałki,- miernik nie pokazuje napięcia-jeżeli padł moduł to co mogło się spalić ?:cry:
 • #13
  jmk
  Level 28  
  Daj spoko modułowi- druga strona zasilania grzałki , to styk zamykany przez PROGRAMATOR stąd brak napiecia na grzałce i brak grzania.
  Moduł pilnuje tylko temperatury i obraca programator po osiągnięciu żądanej temp dla wyłączenia grzałki-
  Moduł nie uczestniczy w zasilaniu grzałki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • #14
  romankacz
  Level 12  
  z tego wynika że podczas grzania wody programator powinien się zaczymać aż woda uzyska temperaturę- a on pracuje:cry: