Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

onwa 2 i antena Missouri moc 1 w

adamo74 13 Aug 2006 23:28 1538 5
    adamo74
    Level 11  
    witam posiadam własnie onwe 2 am/fm z dziurami i w czasie strojenia radyjko pokazało tylko1 max 1,5 wata prz nadawaniu odbiór jest ok gdzie szukać usterki
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jak mierzona była moc?
    Proszę szczegółowo opisać sposób pomiaru. Oszczędzi nam to pisania.
    Rozumiem, ze można miernikowi zaufać?
    Michał
    adamo74
    Level 11  
    miernik był tego typu tylko 2 wskazówki na jednym wskażniku w przeciwne strony pracujące h
    wpięty kablem pomiędzy anteną a radiem swr było 1,2 a moc 1 do 2 waty i pomir był robiony 2 razy za każdym razem u kogo innego
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Otóż moc mierzy się na sztucznym obciążeniu, nie na antenie.
    Na antenach odczyty rozmijają się z prawdą.
    Sztuczne obciążenie to rezystor bezindukcyjny 50ohm o mocy min 8W, żeby go nie spalić przy założeniu, że radio oddaje 4W.
    Jeśli taki pomiar wykaże za małą moc radio kwalifikuje się do strojenia.
    Albo ktoś w nim kręcił. albo po dość długim wożeniu po wybojach uległo rozstrojeniu. Wykręcanie się rdzeni filtrów to kiedyś była częsta przypadłość w radiach wożonych w samochodach. Dlatego zawsze się je zalewało stearyną.
    Odradzam strojenie na własną rękę.
    Michał
    adamo74
    Level 11  
    inna sprawa ze ta onwa przy nacisnięciu nośnej świeci 4 djody a przy odbiorze potrafi w zapalić prawie wszystkie i przy testach na 2 samochodach ja słyszałem inne radyjko i dosc dobrze a koleda już dawno nic ,odległość na jaką mnie słychać to około 6 km jak na antene co kosztuje 250zł to nie za wiele pozdrawiam i czekam na podpowiedzi .
    gregorio27
    Level 31  
    Nie cena ale solidność wykonania i zestrojenia gwarantuje osiągi:) Proponuje wymianę końcówki mocy, miałem kilka razy takie przypadłości że tranzystor padał "nie do końca"