Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stacja lutownicza HOT AIR potrzebna opinia

mazdziez 14 Sie 2006 10:18 1092 4
  • #1 14 Sie 2006 10:18
    mazdziez
    Poziom 10  

Witam,

Zastanawiam się nad kupnem stacji lutowniczej na ciepłe powietrze. Stacja ma służyć zastosowaniom wyjątkowo hobbistycznym. Prosiłbym o opinię na temat tego produktu:

http://www.allegro.pl/item118950664_stacja_lutownicza_hot_air_reczna_8032_fv_gw_weee.html

ps. Zamierzam wykorzystywać ten sprzęt głównie do lutowania układów scalonych smd np. w obudowach tssop. Może macie inne propozycje na sprzęt, który by się do tego nadawał?

Pozdrawiam!

0 4
  • #2 15 Sie 2006 11:13
    speed82
    Poziom 13  

witam, używam tej lutownicy już ponad rok, do telefonów GSM; raczej nie miałem z nią problemów, aczkowlwiek mój sprzęt się przegrzewa (w rękojeści posiada ukłąd elektroniczny z tranzystorem, który nie posiada żadnego radiatorka) i tak po 20 min pracy na 350 stopniach zabezpieczenie wyłącza lutownicę (chociaż mam wrażenie, że gdyby założyć jakiś radiatorek to wydłużyłby się czas pracy), ale może to tyko "feler" w moim sprzęcie? ale ogólnie polecam, zajmuje mniej miejsca i mimo grubej rękojeści jest wygodna.

0
  • #3 15 Sie 2006 12:15
    100841
    Usunięty  
  • #4 15 Sie 2006 12:59
    speed82
    Poziom 13  

ale faktycznie, jeśli chcesz pracować na niej dłużej dziennie, to też zainwestowałbym w stację lutowniczą

0
  • #5 15 Sie 2006 23:13
    Nosek1
    Poziom 28  

Ja mam PT803 i powiem ze jak na ta cene nie mam co marudzic.Jedynym minusem jest grzałka szybko sie upala.Ale mam od ok 6miesiecy ta sama i dwa razy ja łatałem ale to dla tego że na poczatku mojej przygody z ha ustawiałem mały nadmuch i duza temperature.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo