Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multiswitch piszczy 9/8. Po podłączeniu tunera jest brak sygnału.

mobilpoint 14 Aug 2006 20:23 3378 9
 • #1
  mobilpoint
  Level 11  
  ponad rok temu załozyłem Multiswitch 9/8 wszystko było w porządku dziś załanczam tuner jest brak sygnału a przy multiswitchu piszczy coś jaka może być przyczyna czyżby padł Multiswitch 9/8 Viper ???
 • #2
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Resetowałeś - wyłączałeś z prądu?
  Switch sygnalizuje błąd w instalacji - prawdopodobnie zwarcie. sprawdź w instrukcji - nie pamiętam, ale prawdopodobnie sprawdza poprawność wejść.


  Pzdr
 • #3
  mobilpoint
  Level 11  
  Wyłanczałem z prądu na jakies 10 min i dalej to samo piszczy a zwarcie w którym kierunku może być tak sygnalizowane do konwenterów czy na instalację domową instrukcji nie posiadam przepadła gdzieś
 • #4
  kasprzyk
  Electrician specialist
  Witam

  Spróbuj drogą dedukcji - switch prawdopobnie podaje napięcie do konwerterów i tam kontroluje poprawność linii - nie jestem pewien - niech inni się wypowiedzą - tak więc odłączaj wejścia.

  W zeszłym tygodniu - miałem niewielką oporność na drodze do konwertera - okazało się, że konwerter był pełen wody ( szklankę byś odlał ;) )

  Pzdr
 • #5
  mobilpoint
  Level 11  
  ok dzięki za podpowiedż bedę odłanczał po kolei przewody oby to coś dało bo myślę ze Multiswitch tak szybko nie siada żeby się popsuł
 • #6
  mobilpoint
  Level 11  
  a jednak Multiswitch padł po odłącżeniu od konwenterów i sieci domowej dalej te objawy piszczy jak alarm samochodowy poszukam moze ktoś naprawi bo gwarancji koniec dzieki wszystkim za odpowiedzi
 • #7
  jarek1
  Level 27  
  Ale po odłączeniu wszystkich przewodow odłączyłeś go na chwilę od 230V i załączyłeś ponownie?
 • #8
  mobilpoint
  Level 11  
  tak nawet na drugi dzień po odłaczeniu z pradu piszczał już naprawiłem w serwisie wymienili jakies częsci w zasilaczu potraktowali to na gwarancję
 • #9
  shodanto
  Level 10  
  Witam, jak sobie poradziłeś z tym problemem. U mnie jest dokładnie to samo.

  Przy czym ja moge odłanczać konvertery i podłanczać ponownie i cały czas te cholerne pudło piszczy. Na innym multiswitchu wszystko działa bez problemu.

  Raz nawet było tak że odłączyłem go używałem innego ale po jakimś czasie (kilka tygodni) go znowu podłączyłem. I przez jakiś czas nie piszczał potem kiedyś na chwilke nie było prądu i piszczał na maska.
  Resetowanie czy odłanczanie konwerterow też nie pomogło.

  Czy ktoś coś wie??
 • #10
  User removed account
  Level 1