Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zapala się kontrolka silnika Check./pomocy!!/

acko 14 Aug 2006 20:39 4348 11
    acko
    Level 10  
    Witam!!
    Posiadam Citroena Xsarę 1,4 2002r i mam założoną instalację gazową Etagaz. Jeżeli można to prosiłbym o poradę!. Ponieważ po wizycie w serwisie i skasowaniu błędu ponownie zapaliła mi się kontrolka silnika Check,panowie w serwisie nie dochodzą przyczyny tylko robią reset i w ten sposób likwidują błąd.
    Proszę o wyjaśnienie co to za błąd, komputer pokazał błąd P0 134. Obwód czujnika. Brak wykrycia aktywności czujnika.( BANK 1 CZUJNIK 1 ).
    Proszę podpowiedzcie mi panowie co to za błąd i o jaki czujnik chodzi?? co to jest ten BANK 1 i CZUJNIK 1.
    Bardzo proszę o poradę!!
    Pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    pilot_hsc
    Level 14  
    Teraz zakladales instalacje lpg czy wczesniej? Jesli teraz to gazownicy spartolili robote i emulacja nie dziala jak nalezy i zaswieca checka.
    acko
    Level 10  
    Witam!
    Dzięki za odpowiedź, samochód kupiłem z założoną instalacją gazową i cały czas są z nią problemy. Może tę sondę wymienić na nową . Faktycznie się pomyliłem przy pisaniu kodu błędu powinno być P0 134.
    Pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account  
    acko
    Level 10  
    Proszę o poradę i pomoc a nie zwracanie uwagi jak się pisze tą numeracje komputer odczytał P0 134 i tak napisałem co mi z tego że zwracacie mi uwagę na oznaczenia czy to ma być osobno pisane czy razem . Problem kodu błędu dalej jest i proszę o poradę co tu zdziałać żeby ten błąd się już nie pojawiał ???
    rkris
    Level 18  
    Sprawdzic w parametrach,albo mulimetrem prace sondy na benzynie i gazie!!

Podrawiam
    User removed account
    User removed account  
    acko
    Level 10  
    Witam !!
    Błąd wykasowałem, na razie będę jeździł na benzynie i zobaczę czy się zaświeci kontrolka Check. Bo na gazie jeszcze tego samego dnia po wykasowaniu błędu potrafiła się zapalić.
    Pozdrawiam
    IWEX100
    Level 16  
    Witam
    Musisz dokładbnie sprawdzić sondę, może być przyczyna braku masy lub zasilania na sondzie, ewentualnie jest uszkodzona sonda.
    acko
    Level 10  
    Witam!!
    Dzięki za odpowiedzi, usterka usunięta brak było masy sondy.
    Pozdrawiam