Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka do aerografu.

cometti 14 Kwi 2008 22:36 33527 41
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Hmm...wydaje mi sie że nie musisz łączyć agregatów żadną rurą... Ja mam od 2 lat w kompresorku dwa agregaty do jednej gaśnicy i działają sobie bez żadnych łączeń- ot, po prostu trójnik przy wlocie do gaśnicy.
  • TermopastyTermopasty
    Tomekddd
    Poziom 23  
    witam wszystkich ja tez mysle o budowie takiego kompresora ale ma pare pytan
    1 posidam butle po gasnicy chyba 1,5l czy nie jest za mala?
    2 jakie cisnienie mogee nabic do takiej butli zeby jej nie rozerwalo?
    3 moge dac jeszcze 3l butle ale do jakiego cisnienia mozna ja nabic? (tak zeby bylo bezpieczne)
    lord_blaha
    Poziom 33  
    1,5 litrówka spokojnie do 5kg/cm2
  • TermopastyTermopasty
    Tomekddd
    Poziom 23  
    a na chlopski rozum ile tobedzie BAR??
    lord_blaha
    Poziom 33  
    5kg/cm2 -> czyli 5 bar (0,5 MPa)
    Tomekddd
    Poziom 23  
    ok a 3l to na moj rozum 2 razy tyle czyli 10 bar = 1 MPA
    lord_blaha
    Poziom 33  
    W zasadzie tak, jeżeli tylko grubość ścianek zbiornika jest podobna.
    Macieks14
    Poziom 17  
    Ja mam jedno zasadnicze pytanie jaka jest jego wydajność ile litrów jest wstanie na min to wytworzyć????
    majster.uzwojenia
    Poziom 14  
    hmm w sklepie malutki kompresorek mozna nabyc juz za 400zl ale o ciut wiekszych parametrach ;] ot takie male info

Za 400zł można kupić chiński kompresor z najniższej półki, który ma co prawda większą wydajność ale jest duży i bardzo głośny. Spróbuj włączyć taki kompresor w bloku o 22:00. Sprężarka z lodówki jest prawie bezgłośna i ma jak na potrzeby aerografu modelarskiego wystarczającą wydajność ;] ot takie małe info
    Pozdrawiam
    cnote
    Poziom 1  
    Witam
    Mam maly problem, otóż nie wiem jak podlaczyc agregat pod siec (żółty w niebieski pasek, niebieski i brazowy przewód wychodzi z czarnej puszki przymocowanej do agregatu), prosilbym o pomoc
    Sprężarka do aerografu.
    ja9
    Poziom 15  
    a może zastosować odolejacz na tłoczeniu ????
    i nie bedzie problemu z olejem który by powracał co sprężarki
    jeżeli chcecie wyższe ciśnienie to można zastosować sprężarkę na wyższe ciśnienie, np do 410a albo chociaż do r22 która normalnie pracuje na ciśnieniu skraplania ponad 20 bar tyle że koszt takiej sprężarki jest większy , tyle ze najlepiej tłokową albo scroll bo rotacyjne mogą nie ruszyc, można by ja w sumi odciążyć przy starcie zaworem