Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dodawanie płynu w myjce karcher 204

Szokolo 15 Aug 2006 09:53 19352 6
 • #1
  Szokolo
  Level 19  
  Witam! Chciałbym używać płynu w czasie mycia (wiadomo nieraz sama woda nie wystarczy), ale nie wiem jak to zrobić. Jak na złość nie posiadam żadnej instrukcji :-). Myjka ma mały dziubek ponoć tam się podaje płyn... Z góry dzię kuję za wszelkie podpowiedzi. Pozdrawiam!

  Moderated By skryn:

  Przeniosłem z AGD.

 • Helpful post
  #2
  Adam-T
  Level 39  
  Podaj pełne oznaczenie tego karchera.

  Pozdr
  Adam

  PS czy jest możliwość podłączenia cienkiego wężyka? Jeśli tak to należy go włożyć do pojemnika ze środkiem myjącym. Pobieranie środka myjącego następuje, jak sie nie mylę, przy ustawieniu dużej wydajności w litrach a małym ciśnieniu. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.
 • #3
  Szokolo
  Level 19  
  Model to 204, tylko takie oznaczenie występuje. Nie ma regulacji, to najprostrza myjka z wyłącznikiem ciśnieniowym... Problem jest taki, że nie ciągnie płynu :-(. Możliwe, że ja coś źle robię, ponieważ myjka jest prawie nowa. Pozdrawiam!
 • Helpful post
  #4
  Adam-T
  Level 39  
  To spróbuj odkręcić tą końcówkę rotacyjną i lać wodę bez tej końcówki, powinno pobierać ten środek myjący.
 • #5
  Szokolo
  Level 19  
  A na jakiej zasadzie działa pobieranie płynu?? Jeżeli bez końcówki by działało?? Swoją drogą myślałem nad takim rozwiązaniem... Z myjki kożystam w garażu, gdzie nie ma doprowadzonej wody :-(. Karcher jest zasilany z beczki, znajdującej się wyżej o jakieś 1,5m niż myjka. Jakbym posiadał 2 beczki jedną z wodą + maleńki dodatek płynu (aby nie zmienić gęstości), 2 z wodą. Początkowo opłukał bym zabrudzenia wodą z płynem, następnie spłukiwał samą wodą aby pozbyć się wody z płynem z pompy i np. samochodu... Pozdrawiam!
 • Helpful post
  #6
  Adam-T
  Level 39  
  Na jakiej zasadzie to dokładnie nie wiem, mam troche inny typ karchera w pracy i środek myjący jest zasysany tylko z dyszą (nie rotacyjną) która podaje dużo wody przy stosunkowo niskim ciśnieniu. Taki sposób jak sobie kombinujesz wydaje mi się dobry tylko trzeba pamiętać, że przy dużym ciśnieniu bedzie się strasznie pienił.

  Pozdr
  Adam
 • #7
  Szokolo
  Level 19  
  Dziękuję wszystkim za pomoc! Pozdrawiam! Szokolo