Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OSD monitor Eizo f35 zniekształcenia

palczak 15 Sie 2006 13:38 893 4
  • #1 15 Sie 2006 13:38
    palczak
    Poziom 9  

Witam i proszę o pomoc. Nabyłem monitor eizo i pojawił się problem z regulacja obrazu.
    Obraz jest przesunięty i poduszkowaty z jednej strony. W OSD jest tylko regulacja jasności i kontrastu. A może OSD ma inne funkcje, jeśli tak to jak je wywołać?
    Monitor ma jeszcze przycisk „auto”, ale jego naciskanie nic nie zmienia.

0 4
  • #2 15 Sie 2006 17:15
    dzimi
    Moderator

napisz czy monitor jest na gwarancji czy nie? Jeśli nie to proponuje otworzyc i sprawdzić zimne luty w okolicach układu geometrii ewentualnie zasilanie spróbować wyregulować na płycie perkami

0
  • #3 16 Sie 2006 22:58
    palczak
    Poziom 9  

Witam. Dzięki za zainteresowanie.
    Monitor jest używany paroletni, więc gwarancji brak.
    Moje doświadczenia z lutownicą są raczej słabe, ale się jej nie boję.
    Jeśli byłbyś tak uprzejmy i naprowadził mnie gdzie szukać układu geometrii
    To byłbym wdzięczny.

Może ktoś wie czy ten monitor ma takie ubogie menu? Tylko jasność i kontrast?:|
    A może jest jakiś tryb serwisowy lub jakiś inny sposób, aby dostać się do ustawień geometrii.
    Pozdrawiam Wszystkich Ludzi dobrej woli :D

0
  • #4 17 Sie 2006 22:11
    dzimi
    Moderator

no tak ... układ geometri jest najcześciej w okolicach odchylania poziomego ale skoro masz mało doswiadczenia to moze skontaktuj sie z kimś kto ci pomoze u ciebie ? jeśli jednak zdecydujesz się pogrzebac samemu to na początek trzeba wykluczyc wszystkie zimne luty spróbować w peerkach oraz wymienić elektrolity w zasilaniu poziomu i pionu

0
  • #5 18 Lut 2007 20:15
    palczak
    Poziom 9  

Sprawa załatwiona przy pomocy odpowiedniego kabelka i oprogramowania ze strony producenta.
    Przepraszam, że tak żupno informuje, ale z radości, że opanowałem problem zapomniałem o forum.
    Tak wiec Zamykam temat.

0