Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Canon pixma ip1500 - "unknown device"

sandworm 15 Aug 2006 15:10 2304 2
    sandworm
    Level 10  
    Witam.
    Mam taki problem:

Posiadam drukarkę Canon pixma ip1500. Na poprzednim systemie(win2000sp4) "chodziła" bezproblemowo. Ostatnio przesiadłem się na winxpsp2 (usprawniona (podobno) obsługa procesorów 2 rdzeniowych....mam P-D805 2.66(malpa)3.6GHz :-) )
    i przy podłączeniu drukarki do kompa system pokazuje "Nie rozpoznano urządzenia USB" i menadżerze urzadzeń mam "nieznane urządzenie".
    Próbowałem instalować zgodnie z instrukcją, "recznie", aktualizować sterownik, przez dodanie drukarki i niestety nie pomogło.
    Drukarka jest sprawna (podłaczałem do kompów z win98 i win2000)
    To także nie jest wina podkręcenia - skaner, pamięć usb ,aparat cyfrowy i wifi działają na usb bez problemu.

Z góry dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam

sandworm
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    wladek83
    Level 32  
    Zacznij od ściągnięcia sterowników w języku polskim stąd http://software.canon-europe.com/software/can...er_driver_for_windows_2000xps20458.asp?model= , wypakuj , uruchom "setup.exe" , w momencie gdy program zakomunikuje Ci o potrzebie podłączenia drukarki to wtedy ją podłącz ( do tej pory kabelek USB nie wkładasz do komputera) . A potem nic więcej nie robisz tylko czekasz na efekty, pozytywne oczywiście.

Pzdr.
    sandworm
    Level 10  
    Niestety to nie pomaga....ale dzięki za szybką odpowiedź.
    Co ciekawe w menadżerze urządzeń w "kontrolery usb"
    jest "nieznane urządzenie" ale nie z wykrzyknikiem/znakiem zapytania
    ale jako działające urządzenie......

Kumpel ma pixme 4200 i po zainstalowaniu sp2 też system nie widzi
    drukarki....

strach pomyśleć co bedzie z Vistą...